Trwa międzysezonowa przerwa, jednak nie dla wszystkich oznacza ona wakacje! Przyszedł czas na Mistrzostwa Świata U21, które rozpoczną się już we wtorek – 20 czerwca. O tytuł najlepszych na świecie, wraz ze swoimi reprezentacjami, zawalczy dwóch zawodników ORLEN Wisły Płock!

MŚ U21

Sezon 2022/2023 zakończył się na początku czerwca, jednak nie dla wszystkich zawodników naszej drużyny oznaczało to przerwę od piłki ręcznej. Po czerwcowych zgrupowaniach kadr narodowych, poznaliśmy listę zawodników, którzy wystąpią podczas tegorocznych młodzieżowych Mistrzostw Świata U21, odbywających się w Niemczech i Grecji (20 czerwca – 2 lipca). Walczyć o tytuł najlepszych na świecie ze swoimi reprezentacjami ruszyło dwóch zawodników ORLEN Wisły Płock.

POLSKA

Na młodzieżowe Mistrzostwa Świata U21 z kadrą narodową Polski pojechał bramkarz Nafciarzy – Marcel Jastrzębski. Biało-Czerwoni, pod wodzą Zygmunta Kamysa i Michała Skórskiego, będą rywalizowali w GETEC Arenie w Magdeburgu (Niemcy), w której Jastrzębski ostatnim razem miał okazję grać w maju, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Polacy trafili do wymagającej grupy A, wraz z: USA, Chorwacją (Wicemistrzem Świata U21, 2019) oraz Francją (Mistrzem Świata U21, 2019).

Terminarz:

20 czerwca, godz. 13:15 – POLSKA – USA,

22 czerwca, godz. 17:15 – POLSKA – CHORWACJA,

23 czerwca, godz. 18:00 – FRANCJA – POLSKA.

Pełna lista powołanych – TUTAJ!

WĘGRY

Powołanie na MŚ do kadry narodowej Węgier otrzymał Gergo Fazekas, który będzie mierzył się w Grecji w grupie E z: Norwegią, Danią i Argentyną.

Terminarz:

20 czerwca, godz. 12:15 – WĘGRY – ARGENTYNA,

22 czerwca, godz. 12:15 – NORWEGIA – WĘGRY,

23 czerwca, godz. 19:15 – WĘGRY – DANIA.

Powodzenia Nafciarze!

Fot. Paweł Bejnarowicz