Minęła druga kolejka spotkań na Mistrzostwach Europy 2022. Kolejne występy odnotowali zawodnicy ORLEN Wisły Płock. Sprawdźcie jakie były rezultaty ich gry!

W sobotę oraz niedzielę 15 – 16 stycznia 2022 roku odbyły się mecze drugiej kolejki tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Nafciarze ponownie wybiegli na parkiety na Węgrzech i Słowacji. Poczynania naszych zawodników możemy śledzić pośród pięciu reprezentacji, a każda z nich znajduje się w innej grupie. W tej serii gier zwycięstwo odniosły cztery z pięciu kadr, którym przyglądamy się w szczególny sposób.

Za nami mecze

Białoruś 20:29 Polska

Biało-czerwoni ponownie rozegrali bardzo dobry mecz. Od początku dominowali rywali, którym nie dawali dojść do głosu, dzięki czemu odnieśliśmy drugie zwycięstwo i tym samym zapewniliśmy sobie awans do rundy głównej. Świetne występy odnotowali Nafciarze – Przemysław Krajewski oraz Michał Daszek. O pierwsze miejsce w grupie zmierzymy się z Niemcami.

Statystyki Wiślaków w meczu z Białorusią:

– Przemysław Krajewski – 7 bramek (55 minut gry)

– Michał Daszek – 6 bramek (46 minut gry)

– Krzysztof Komarzewski – nie wystąpił

Norwegia 22:23 Rosja

Kolejną wygraną wywalczyli także Rosjanie, pośród których doskonale spisał się Dmitrii Zhitnikov. Po dwóch spotkaniach reprezentacja Rosji znajduje się na pierwszym miejscu w grupie F.

– Dmitrii Zhitnikov – 7 bramek (38 minut gry)

– Sergei Kosorotov – 1 bramka (28 minut gry)

Portugalia 30:31 Węgry

Węgrzy z Zoltanem Szitą w składzie pokonali Portugalię i zdobyli pierwsze punkty w grupie B. Obecnie znajdują się na trzecim miejscu, zaś na drugiej pozycji uplasowała się Holandia, która ma lepszy bilans bramkowy, a także w bezpośrednim meczu zwyciężyła z kadrą Węgier.

– Zoltan Szita – 4 bramki (48 minut gry)

Chorwacja 23:20 Serbia

Na ME 2022 z reprezentacją Chorwacji wybrało się trzech Nafciarzy, jednak po pozytywnych testach na COVID-19 po pierwszym meczu na izolację trafili Lovro Mihić oraz Leon Susnja. Nie mniej jednak Chorwaci pokonali Serbie, a świetne spotkanie rozegrał Tin Lućin. Obecnie kadra Chorwacji znajduje się na trzecim miejscu w grupie C.

– Tin Lućin – 5 bramek (32 minut gry)

Czechy 27:19 Bośnia i Hercegowina

Jako jedyna z reprezentacji, w której składzie pojawił się zawodnik płockiej Wisły, przegrała Bośnia i Hercegowina. Bośniacy ponownie musieli uznać wyższość rywali, przez co w grupie E znajdują się na ostatnim miejscu i nie mają już szans na awans do dalszej części rozgrywek.

– Mirsad Terzić – 0 bramek (28 minut gry)

Spotkania 3 kolejki

Słowacja – Rosja -17 stycznia, g.18:00

Ukraina – Chorwacja  -17 stycznia, g.18:00 (Eurosport 1)

Bośnia i Hercegowina – Hiszpania -17 stycznia, g.18:00

Islandia – Węgry – 18 stycznia, g.18:00

Polska – Niemcy – 18 stycznia, g.18:00 (Eurosport 1, Metro TV)

Poza Mistrzostwami

Kolejną wygraną odnotowali także zawodnicy Reprezentacji Polski Juniorów, jak wspominaliśmy zmierzyli się oni w dwumeczu z kadrą Danii. W pierwszym spotkaniu w ostatnich sekundach zwycięstwo biało-czerwonym zapewnił płocczanin Krystian Marchewka, natomiast w drugim wygraliśmy różnicą trzech bramek (29:26). Na boisku ponownie pojawił się nasz zawodnik – Oliwier Kamiński i zapisał on na swoim koncie dwa trafienia. Gratulujemy!

Nafciarze! Gratulujemy udanych występów i życzymy Wam wygranych, a zawodnikom przebywającym na izolacji dużo zdrowia oraz szybkiego powrotu na parkiet.