Od czwartku 13 stycznia trwają tegoroczne Mistrzostwa Europy. Za nami pierwsze mecze i występy Nafciarzy w kadrach narodowych. Sprawdźcie jak poradzili sobie nasi zawodnicy!

W czwartek 13 stycznia 2022 roku rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn na Węgrzech i Słowacji. Wszystkie kadry rozegrały już swoje pierwsze mecze, a na europejskich parkietach mogliśmy zobaczyć Nafciarzy. Szczególną uwagę płockich kibiców zwróciły z pewnością spotkania reprezentacji Polski, Rosji, Węgier, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, ponieważ to właśnie podczas nich mogliśmy oglądać występy naszych zawodników.

Za nami mecze:

– Austria 31:36 Polska

Do Bratysławy wybrało się trzech Nafciarzy – Michał Daszek, Przemysław Krajewski oraz Adam Morawski, jednak w wyniku pozytywnego testu na SARS-CoV-2 bramkarz został poddany izolacji. Liczne zakażenia w ekipie Polaków spowodowały, że szansę na udział w Mistrzostwach dostali także Krzysztof Komarzewski i Mikołaj Czapliński.

W kadrze meczowej w spotkaniu z Austrią pojawiło się trzech graczy ORLEN Wisły Płock:

– Przemysław Krajewski – 6 bramek (60 minut gry)

– Michał Daszek – 6 bramek (47 minut gry)

– Krzysztof Komarzewski – nie wystąpił

– Rosja 29:27 Litwa

Na Mistrzostwa Europy 2022 z reprezentacją Rosji pojechało dwóch Wiślaków i obydwoje pojawili się na boisku, szczególnie dobre spotkanie zaliczył Sergei Kosorotov.

– Dmitrii Zhitnikov – 4 bramki (40 minut gry)

– Sergei Kosorotov – 9 bramek (39 minut gry)

– Węgry 28:31 Holandia

W kadrze Węgier przyglądamy się grze Zoltana Szity, który w pierwszym meczu musiał uznać wyższość Holandii.

– Zoltan Szita – 0 bramek (31 minut gry)

– Chorwacja 22:27 Francja

Szkoleniowiec kadry Chorwacji na Mistrzostwa zabrał ze sobą Lovro Mihicia, Leona Susnje oraz Tina Lucina, których statystki po pierwszym meczu prezentują się w następujący sposób:

– Lovro Mihić – 0 bramek (22 minuty gry)

– Leon Susnja – 2 bramki (34 minuty gry)

– Tin Lućin – 4 bramki (36 minut gry)

– Szwecja 30:18 Bośnia i Hercegowina

Za kadrą Bośni i Hercegowiny ciężkie spotkanie i bolesna przegrana ze Szwecją, która bez problemu pokonała Bośniaków aż 12 bramkami. Jeśli chodzi o naszych w szeregach Bośni i Hercegowiny trener powołał dwóch Nafciarzy – Mirsada Terzicia, a także Admira Ahmetasevica, jednak niestety Adi podobnie jak Adam Morawski przebywa w izolacji po pozytywnym teście na COVID-19.

– Mirsad Terzić – 0 bramek (21 minut gry)

Spotkania 2 kolejki

– Czechy – Bośnia i Hercegowina -15 stycznia, g.18:00

– Chorwacja – Serbia -15 stycznia, g.20:30

– Norwegia – Rosja -15 stycznia, g.20:30

– Portugalia – Węgry – 16 stycznia, g.18:00

– Białoruś – Polska– 16 stycznia, g.20:30 (Eurosport 1, Metro TV)

Poza Mistrzostwami

Oprócz Mistrzostw Europy i reprezentacji Polski seniorów możemy także śledzić poczynania kadry juniorów. Nasi reprezentanci mieli wziąć udział w międzynarodowym turnieju, lecz z powodu zakażeń SARS-CoV2 w pozostałych kadrach Polacy dwukrotnie zmierzą się z Duńczykami. Pierwsze spotkanie wygraliśmy 30:29, a zwycięstwo zapewnił nam w ostatnich sekundach płocczanin Krystian Marchewka. Pośród strzelców znalazł się nasz zawodnik – Oliwier Kamiński, który zdobył 3 bramki. Drugi mecz z Duńczykami 15 stycznia o 18:00.

Wszystkim Nafciarzom gratulujemy udanych występów oraz życzymy dalszych sukcesów i wygranych!