W związku z obecną sytuacją na Ukrainie i napływem uchodźców szukających schronienia w naszym mieście, klub do odwołania prowadzi zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, ale również postanowił wesprzeć dzieci, dla których nasz kraj stał się nowym domem.


Plecaki dla dzieci z Żytomierza

W ostatnim czasie Płock, stał się drugim domem dla wielu osób, w tym dzieci i młodzieży. Pierwsza grupa dzieci, która przybyła do Płocka z Żytomierza, w poniedziałek rozpoczęła swój pierwszy dzień w szkole podstawowej nr. 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku. Dlatego też SPR Wisła Płock postanowiła przekazać im plecaki oraz worki sportowe. Ukraińscy uczniowie aktualnie mieszkają w płockim Klasztorze Mariawickim, który przygotował miejsce dla 30 rodzin z Ukrainy.

W imieniu naszego klubu przekazaliśmy plecaki oraz worki sportowe do szkoły podstawowej nr. 17 w Płocku dla dzieci, które jako pierwsze przyjechały do Płocka z Ukrainy. W poniedziałek zaczęły pierwszy dzień w polskiej szkole, mamy nadzieję, że poczują się w naszym mieście dobrze i zostaną ciepło przyjęci w nowej szkole – powiedziała Justyna Gawlińska, kierownik działu marketingu i reklamy SPR Wisły Płock.

Wciąż gotowi do pomocy

Przekazujemy wsparcie i wciąż solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Klub do odwołania prowadzi zbiórkę darów dla ukraińskiego Żytomierza przed spotkaniami ORLEN Wisły Płock. (Obecnie najbardziej potrzebne są: naczynia jednorazowe dla żołnierzy – talerze, łyżki, widelce itp.) Więcej informacji na temat zbiórki darów znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta tutaj.

Zachęcamy również do przynoszenia przed meczami Nafciarzy, darów dla dzieci (kredki, kolorowanki, przybory szkolne, zabawki, gry), które będą przekazane dzieciom, które są już w Płocku.

Pomoc Ukrainie jest bardzo ważna, ale nie możemy zapominać o rodzinach z Ukrainy, które są już w naszym mieście i dla których nasz kraj stał się nowym domem. Dlatego też oprócz zbiórki potrzebnych rzeczy dla ludności, która została w Ukrainie, skupiamy swoją uwagę również na pomocy tym, którzy są już w naszym mieście. Chcemy, aby czuli się u nas dobrze i bezpiecznie – skomentowała Justyna Gawlińska, kierownik działu marketingu i reklamy SPR Wisły Płock.         

Zaangażowanie całej społeczności

W pomoc zaangażowała się cała społeczność klubu. Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock –  Adam Wiśniewski, wraz ze swoją żoną Emilią, przyjęli 47 uchodźców z Ukrainy, w tym 18 dzieci, udostępniając im dom w Nowym Grabiu, zapewniając im schronienie i komfortowe warunki do codziennego życia. Oboje jednogłośnie deklarują, że nikogo nie pozostawią bez pomocy. Większość uchodźców pochodzi z Łucka i Żytomierza – z miast, które poniosły dotkliwe straty już w pierwszych dniach wojny.

Staramy się pomóc jak tylko możemy. Pomagamy tym ludziom z serca, bo tak naprawdę nie wiadomo jak długo potrwa jeszcze ta wojna. Przyjęliśmy 47 uchodźców. Zależy nam, aby każda z tych osób miała godne warunki do życia. W pomoc zaangażowała się również lokalna społeczność w Nowym Grabiu, która jest dla nas, jako pomagających bardzo ważna. Zorganizowana została również zbiórka pieniędzy. Każdego kto chce dołożyć swoją cegiełkę do pomocy ludziom z Ukrainy zachęcam do przekazania nawet małej sumy na tę zbiórkę. W tym momencie każda złotówka i każda forma pomocy jest na wagę złota. – skomentował Adam Wiśniewski.

Pomoc ofiarom wojny, którzy przybyli do Nowego Grabia, zaoferował radny miasta i gminy Gąbin – Tomasz Nowacki, organizując zbiórkę pieniężną, dla uchodźców ->link do zbiórki.

Swoją cegiełkę wciąż dokładają zawodnicy ORLEN Wisły Płock, którzy dołączają do zbiórek darów na rzecz uchodźców, a także do zbiórki pieniężnej dla Ukraińców przebywających w Nowym Grabiu.

Trening dla dzieci z Ukrainy/ Тренінг для дітей з України

Wszystkie dzieci z Ukrainy, które przebywają już w Płocku i w okolicach, zapraszamy również na bezpłatny trening. Trening organizowany jest przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Płocku oraz przez Zespół Szkół Technicznych 70. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy.

Trening odbędzie się 23 marca o godzinie 9:00 na ulicy Kilińskiego 4a w Płocku. Zapraszamy dzieci w wieku od 7. do 13. roku życia. Podczas zajęć sportowych z trenerami będą mogły, chociaż na moment zapomnieć o tęsknocie za krajem. Dla uczestników treningu przekażemy również gadżety klubowe.

На безкоштовне навчання запрошуються також усі діти з України, які вже перебувають у Плоцьку та в околицях Плоцька. Навчання організовують Школа спортивного чемпіонату в Плоцьку та Технічне училище 70. Якщо ви зацікавлені, заповніть форму заявки за адресою: заява.Тренінг відбудеться 23 березня о 9:00 за адресою Kilińskiego 4a у Плоцьку. Запрошуємо дітей від 7 до 13 років, де вони зможуть на мить забути про тугу за домом під час спортивних занять з тренерами. Також надамо клубні гаджети для учасників тренінгів.

Darmowe bilety dla obywateli Ukrainy/ Безкоштовні квитки для громадян України

Przypominamy również o darmowych biletach dla obywateli Ukrainy. Do końca sezonu wejdą oni na mecze ORLEN Wisły Płock za darmo. Przy okazji dziękujemy grupie Ukraińców, którzy pojawili się na sobotnim meczu! Zapraszamy ponownie!

З цього місця ми хочемо подякувати українцям, які з’явилися в суботній грі! Будь ласка, повернутися!

W związku z wciąż napływającymi uchodźcami z Ukrainy i z co raz większą liczbą dzieci w naszym mieście jesteśmy gotowi do pomocy.

Nafciarze – razem dla Ukrainy!