Ogromne emocje i wiele zwrotów akcji! W ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2023 Hiszpania zmierzyła się z Norwegią. O wyniku zadecydowała dopiero druga dogrywka – sprawdźcie przebieg tego pojedynku!

Gorący ćwierćfinał Hiszpanów

Po fazie zasadniczej Mistrzostw Świata 2023 do kolejnej – czyli pucharowej – przeszła jedna kadra narodowa z zawodnikiem ORLEN Wisły Płock w składzie – Abelem Serdio. Hiszpanie awansowali z drugiego miejsca w grupie I i w ćwierćfinale przyszło im się mierzyć z najlepszą drużyną z grupy III, której liderem została Norwegia.

Regulaminowy czas gry na remis

Mecz o półfinał pomiędzy Hiszpanami a Norwegami odbył się w gdańskiej Ergo Arenie, a lepiej rozpoczęli go Ci drudzy i do piątej minuty prowadzili 2:0. Dopiero wtedy padła pierwsza odpowiedź los Hispanos, jednak kolejno znowu bardziej skuteczni byli ich rywale i w 11.min. gry tablica wskazywała wynik 7:3 dla Norwegii. Następnie swój moment zanotowała Hiszpania, która wyrównała rezultat, później traciła dwie bramki, aż w końcu na dziewięć minut przed przerwą przeważała 10:9. Przed zejściem do szatni znowu do głosu doszli zawodnicy norweskiej reprezentacji i finalnie to oni wygrali pierwszą część spotkania 13:12. Po wznowieniu gry Hiszpanie wyrównali rezultat 13:13.  Później drużyny wymieniały się trafieniem za trafienie, a jeśli już któraś osiągała chwilowe prowadzenie, to była to Norwegia. Wynik na 15:15 zmienił obrotowy ORLEN Wisły Płock Abel Serdio, natomiast  w 44.min. los Hispanos przeważali 20:19, choć przewaga ta trwała tylko przez chwilę, zaś później wrócił wcześniejszy tryb gry. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu, obejrzeliśmy ostatnią bramkę Norwegów – na 25:24, obie drużyny zagrały w osłabieniu i na kilka sekund przed końcem Hiszpania dokonała niemożliwego – dołożyła trafienie (25:25), gwarantując widzom dogrywkę!

Fot. RFEBM / J.L. Recio

Dwie dogrywki i zwycięzca

Pierwsza połowa dogrywki przyniosła po dwie bramki po obu stornach boiska i także dała remis – 27:27. Jak się okazało, w drugiej połowie również padły po dwa trafienia i wynik zmienił się na 29:29, co spowodowało, że reprezentacje musiał stanąć do kolejnej dogrywki – znowu w systemie 2×5.min. Minęło pierwsze pięć minut, a rezultat nadal nie rozstrzygał o wygranej jednych lub drugich. Dopiero w 70.min. rywalizacji obejrzeliśmy bramkę na 35:34 dla los Hispanos, która nie doczekała się już odpowiedzi Norwegów. Finalnie to Hiszpania świętowała zwycięstwo i tym samym awans do półfinału!

Podczas starcia z Norwegią, na boisku oglądaliśmy Abela Serdio: bramki: 1/2, czas gry: 28:08.

Czas na półfinał!

W półfinale Hiszpania zagra z Danią, która w swoim ćwierćfinale wysoko pokonała Węgrów – 40:23 (21:12).

– 27.01.2023 (piątek), godz. 18:00 – Hiszpania – Dania

– 27.01.2023 (piątek), godz. 21:00 – Francja – Szwecja

Trzymamy kciuki Abel!

Main photo credit: IHF