Do meczu o Mistrzostwo Polski, pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce, zostały już tylko dwa dni. We wtorek 24 maja o godz.19:15 rozpocznie się „Święta Wojna”. Oprócz sportowych emocji, na kibiców, będą czekały także liczne atrakcje – sprawdźcie jakie!

Już za dwa dni przekonamy się, kto zostanie Mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn w sezonie 2021/2022. W ramach 26. serii PGNiG Superligi Nafciarze podejmą kielczan, mecz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co potwierdzają wyprzedane bilety. Wiemy już, że płocka hala wypełni się po brzegi niebiesko-biało-niebieskimi kibicami, dla których przygotowaliśmy moc atrakcji przed i pomeczowych.

Moc atrakcji – co będzie czekało na kibiców?

Dla najmłodszych:

Strefa Młodego Nafciarza – animatorzy z Sali Zabaw „Fikołki”

Wśród kibiców ORLEN Wisły Płock mamy również tych najmłodszych, specjalnie dla których, w OA znajduje się Strefa Młodego Nafciarza prowadzona przez animatorów z dobrze znanej maluchom Sali Zabaw „Fikołki”. Dzieci mogą kolorować kolorowanki z wizerunkami zawodników, bawić się z animatorami, a także malować buźki w niebiesko-biało-niebieski flagi!

UWAGA! Tym razem, na malowanie twarzy w niebiesko-biało-niebieskie barwy, zapraszamy zarówno maluchy, jak i starszaków – wiek bez ograniczeń! Każdy chętny kibic będzie mógł poprosić o namalowanie Wiślackiej flagi!

Maskotki:

– Maskotka Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023 – Pax oraz niebiesko-biało-niebieski Miś SPR

Tradycyjnie podczas dnia meczowego, w OA, będzie można spotkać naszego niebiesko-biało-niebieskiego Misia, który będzie czekał na chętnych do robinia wspólnych zdjęć i przytulasów. Tym razem Miś będzie miał też gościa – Maskotkę Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023 – Wiewiórkę „Pax”. Liczmy, że przyjmiecie ją tam samo ciepło, jak naszego niedźwiadka!

Trofea:

Puchar Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023

Maskotki za pewne bardziej ucieszą naszych najmłodszych kibiców, chociaż tych starszych również zachęcamy do zabawy. Dodatkowo do Orlen Areny zawita Puchar Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023. Kto nie chciałby zobaczyć trofeum przyszłorocznych MŚ, które będziemy gościć w Polsce, a w tym również w Płocku!

Gastronomia:

Strefa gastronomiczna ruszy po godzinie 17:00, a kibice będą mogli zjeść i nabrać sił do dopingowania Nafciarzy! Przed Orlen Areną pojawią się:

PKS Streetfood – burgery,

Paka Ziemniaka – ziemniaki, popcorn, wata cukrowa

Lodziarnia Familijna – lody

Upominki:

– Piłki i koszulki

Nim usłyszymy pierwszy gwizdek, rozpoczynający Świętą Wojnę, czeka nas jeszcze wyrzucanie piłek z autografami, przez zawodników dla kibiców, a to nie koniec – w przerwie spotkania nasza maskotka ma dla fanów Nafciarzy koszulki meczowe, które tak jak piłki, polecą w trybuny. Radzimy zachować czujność!

Tańce:

– Dreamlike Dance Studio

Na parkiecie oprócz graczy obu drużyn zobaczymy jeszcze tancerki z Dreamlike Dance Studio, które dopełnią oprawę meczową!

Ceremonie:

W wtorek, 24 maja, w OA będziemy świadkami nie jednej ceremonii!

Ceremonia wręczenia nagród dla złotych medalistów XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 – uhonorowanie zawodników Kadry Województwa Mazowieckiego – Młodzików z rocznika 2007,

Ceremonia wręczenia Pucharu zwycięzcy II edycji SMS Cup – w poniedziałek i wtorek w Orlen Arenie odbędzie się druga edycja turnieju SMS Cup, w którym zmierzą się ze sobą Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka, Kielc, Kwidzyna oraz Lubina. W przerwie meczu ORLEN Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce, Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski, wręczy zwycięzcy SMS Cup przechodni Puchar. Trofeum ufundowali Prezydenci Płocka oraz Kielc,

Gladiatory 2022 – nominowanych do plebiscytu PGNiG Superligi znamy nie od dziś, teraz przyszedł czas, aby statuetki powędrowały do wybrańców! To właśnie w Orlen Arenie dowiemy się, którzy zawodnicy zasłużyli na miano Gladiatorów 2022! (nominowani Nafciarze – tutaj),

Ceremonia medalowa – ORLEN Wisła Płock zmierzy się z Łomżą Vive Kielce, a pojedynek ten wyłoni złotego i srebrnego medalistę Mistrzostw Polski. Po meczu odbędzie się oficjalna ceremonia, podczas której, zostaną wręczone wspomniane medale. Który medal zostanie w Płocku, a który pojedzie z kielczanami? Dowiemy się już we wtorek!

Kibiców nie zabraknie, atrakcji także – przyjdźcie wcześniej i nie omińcie żadnej z nich!

Wszyscy na niebiesko – widzimy się 24 maja w Orlen Arenie!