ORLEN Wisła II Płock wróciła do gry! W swoim pierwszym meczu w 2023 roku, młodzi Nafciarze podjęli KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. Pojedynek 11. kolejki I Ligi grupy C w Orlen Arenie zakończył się czterobramkowym zwycięstwem gospodarzy!

I połowa

Pierwszy mecz w nowym roku ORLEN Wisła II Płock rozegrała na własnym terenie z rywalami z Konstantynowa Łódzkiego. Wynik otworzyli gospodarze, którzy po dwóch bramkach Marcela Niedzielskiego i jednej Filipa Michałowicza prowadzili 3:0. W czwartej minucie gry pierwszą udaną akcję przeprowadzili goście, a trafieniem zakończył ją Mateusz Wasiak. Następnie na listę strzelców Nafciarzy wpisał się Filip Błaszczak, obejrzeliśmy kolejne dwie bramki M. Wasiaka i na tablicy pojawił się rezultat 4:3. Zawodnicy KKS-u byli bliscy dogonienia płocczan, jednak Ci dołożyli wtedy trzy celne rzuty i znowu przeważali czterema – 7:3. Do dziewiątej minuty, jedynym graczem przyjezdnych, który był w stanie pokonać obronę Niebiesko-Biało-Niebieskich był M. Wasiak, zaś w kolejnych dołączyli do niego Daniel Stępnień oraz Michał Borsiak. Około kwadransa pojedynku ORLEN Wisła II Płock zaliczyła serię czterech trafień, co powiększyło jej przewagę do ośmiu bramek – 15:7, natomiast w 23.min. – po karnym Filipa Błaszczaka, wygrywała 18:10. Przed przerwą wynik jednych i drugich jeszcze się powiększył – 15. trafienie gości zanotował D. Stępień, zaś 21. gospodarzy należało do O. Kamińskiego.

II połowa

Przez pierwsze osiem minut drugiej połowy obie drużyny co chwila dokładały po dwie bramki. Najpierw swoje zdobyli Wiślacy – O. Kamiński i F. Błaszczak, a następnie zawodnicy Włókniarza – M. Kubiak i M. Borsiak. Kolejno dwa celne rzuty F. Michałowicza dla Wisły i M. Wasiaka oraz M. Borsiaka dla przyjezdnych, po których wynik wynosił 25:19. W 38.min. obejrzeliśmy karnego gospodarzy – skuteczny na linii siódmego metra był F. Błaszczak. Później znowu cztery bramki KKS-u przedzielone dwoma Nafciarzy i było 28:23. Goście starali się dotrzymywać kroku płocczanom, jednak nie byli w stanie odrobić wszystkich strat jeszcze z pierwszej połowy. Najbardziej zbliżyli się do Niebiesko-Biało-Niebiskich na trzy minuty przed końcem, po serii trzech rzutów, doganiając miejscowych na 34:32, lecz wtedy tym samym odpowiedziała ORLEN Wisła Płock i znowu wygrywała pięcioma – 37:32. Wynik skorygował jeszcze Michał Borsiak i ostatecznie 37:33 zwyciężyli gospodarze, zatrzymując komplet punktów w domu.

ORLEN Wisła II Płock 37:33 (21:15) KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

ORLEN Wisła II Płock: Paradowski, Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Kamiński 4, Savytskyi 1, Kopciński 1, Wojkowski 1, Łopatowski, Michałowicz 8, Błaszczak 12, J. Niedzielski, M. Niedzielski 10, Piórkowski, Załęski, Paczkowski.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki: Jabłoński, Sikora – B. Borsiak, Yanushkevich 1, Lux, Wasiak 7, Kubiak 1, Stępień 11, M. Borsiak 6, Anyżewski, Markiewicz 1, Wrona 5, Zajączkowski 1.

Kolejny mecz naszej drugiej drużyny już 15 lutego o godz. 20:15. Nafciarze na wyjeździe zmierzą się z KS AZS-em AWF Warszawa.