Największa impreza piłki ręcznej na świecie czeka nas już w 2023 roku w Polsce oraz Szwecji. Kolejnym polskim miastem-gospodarzem został Płock. W Orlen Arenie zobaczymy zmagania o Puchar Prezydenta.

Źródło zdjęcia: Facebook „Mistrzostwa Świata ’23 Polska-Szwecja” 

Jak wiadomo organizatorami Mistrzostw Świata w piłce ręcznej w 2023 roku będzie Szwecja oraz Polska, która przygotuje 61 z 112 meczów. Nasza reprezentacja swoje spotkania rozegra na Śląsku. W Katowicach, które jako pierwsze zyskały miano miasta-gospodarza, odbędzie się 21 pojedynków, a w tym mecz otwarcia. 

W tym tygodniu na mapie mistrzowskich rozgrywek pojawiło się kolejne polskie miasto – Płock. O nowinie poinformowano na konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele: Płocka – prezydent Andrzej Nowakowski i wiceprezydent Roman Siemiątkowski, polskiego Związku Piłki Ręcznej – prezes Henryk Szczepański i wiceprezes Bogdan Sojkin oraz SPR Wisły Płock – prezes Robert Czwartek, dyrektor sportowy Adam Wiśniewski i zawodnicy – Przemysław Krajewski, Michał Daszek oraz Adam Morawski).

To tutaj jest stolica piłki ręcznej, to tutaj są najlepsi kibice w Polsce, na świecie i tutaj także tworzymy tą historię na co dzień kibicując Nafciarzom w Lidze Europejskiej, Lidze Mistrzów i walcząc o Mistrzostwa Polski  – mówił na konferencji prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Płock zasłużył na wyróżnienie, jakim jest tytuł miasta-gospodarza oraz przygotowanie części tak ważnej dla piłki ręcznej imprezy. Jak się okazuje wybór naszego miasta nie był przypadkowy.

Społeczność Płocka jest miastem, które zasłużyło na taką imprezę i chcemy, żeby mistrzostwa odbyły się tutaj i stanowiły zadośćuczynienie naszego środowiska dla tych, którzy w tę piłkę ręczną od lat są zaangażowani i walczą o jej rozwój  – powiedział prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Źródło grafiki: Facebook „Mistrzostwa Świata ’23 Polska-Szwecja”

Płocczanom powierzono organizację 16 meczów w ramach „Pucharu Prezydenta” dedykowanego drużynom z miejsc 25-32. Oprócz tego już w marcu 2022 roku, w płockiej Orlen Arenie kibice dostaną przedsmak mistrzostw w postaci towarzyskiego dwumeczu reprezentacji Polski z kadrą Szwecji.

Przedstawiciele SPR Wisły Płock cieszą się z decyzji ZPRP i uważają, że Płock to idealne miejsce na organizację Mistrzostw Świata w piłce ręcznej 2023.

Niesamowita wiadomość, bardzo się z tego cieszę, że w hali Orlen Arena będzie rozgrywane 16 meczy. Będziemy mogli, w tym ja jako dyrektor sportowy, popatrzeć sobie na zawodników i mieć bliski kontakt. Jest to wielka sprawa dla naszego miasta, że zostaliśmy wyróżnieni i będziemy organizowali grupę o Puchar Prezydenta – skomentował dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

Kilka słów dołożył także Michał Daszek, który podkreślił charakter płockich fanów piłki ręcznej – Płocczanie kochają piłkę ręczną, to miasto całe żyje piłką ręczną i myślę, że na pewno to super sprawa dla wszystkich z Płocka i okolic. Na pewno ludzie tłumnie przyjdą na turniej i zaprezentują jakimi są świetnymi kibicami.