Kolejny zawodnik zdecydował się pozostać w ORLEN Wiśle Płock na dłużej. Nowy kontrakt Mikołaja Czaplińskiego będzie obowiązywał przez dwa sezony z możliwością przedłużenia o kolejne dwa. Nasz wychowanek zostanie wypożyczony do Hiszpanii.

Mikołaj Czapliński #44

Mikołaj Czapliński swoje „pierwsze kroki” w świecie piłki ręcznej stawiał wśród Nafciarzy.  Czapla swoją grą zachwycał już podczas występów w drużynie juniorów, z którą w 2019 roku zdobył Mistrzostwo Polski, a sam został królem strzelców finałowego turnieju. Sezony 2018/2019 oraz 2019/2020 okazały się przełomowymi w życiu Czaplińskiego – najpierw będąc zawodnikiem ORLEN Wisły II Płock, w rozgrywkach I Ligi, zdobył 120 bramek, a następnie trener Xavi Sabate dał mu szansę na debiut. Po raz pierwszy, na parkietach PGNiG Superligi, Mikołaja zobaczyliśmy 26 marca 2019 roku w meczu ORLEN Wisły Płock z MKS Zagłębiem Lubin. Również wtedy zaliczył on swoje pierwsze trafienie na tym poziomie rozgrywek. 

W czerwcu 2019 r. Czapla podpisał kontrakt z SPR Wisła Płock, który zakładał trzyletnią współpracę. Młody lewoskrzydłowy od sezonu 2019/2020, wraz z drużyną, brał udział również w EHF Champions League. Przez niecałe trzy lata, w pierwszym zespole Nafciarzy, Czapliński wypracował niemały dobytek bramkowy:

– sezon 2019/2020 – PGNiG Superliga – 15 występów i 29 bramek, Liga Mistrzów – 3 bramki

– sezon 2020/2021 – PGNiG Superliga – 19 występów i 42 bramki, Liga Europejska – 6 bramek

– sezon 2021/2022 – PGNiG Superliga – 18 występów i 51 bramek, Liga Europejska – 2 bramki

Nowy kontrakt

W związku z kończącym się kontraktem Mikołaja Czaplińskiego, klub SPR Wisła Płock oraz zawodnik zadecydowali o przedłużeniu umowy. Nowy kontrakt młodego lewoskrzydłowego będzie obowiązywał dwa sezony z możliwością wydłużenia o kolejne dwa. W przyszłych rozgrywkach nie zobaczymy jednak Czapli w barwach ORLEN Wisły Płock. Nasz wychowanek zostanie wypożyczony do hiszpańskiego Bathco Balonmano Torrelavega. Kantabryjski klub powstał w 2002 roku, a w tamtym roku po raz pierwszy awansował do Ligi ASOBAL. Obecnie, w swoim debiutanckim sezonie, drużyna zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Cieszę się, że przekonałem do siebie zarząd i trenera, którzy nadal chcą ze mną współpracować. To mobilizuje mnie do dalszego rozwoju i bycia coraz lepszym. Uważam, że wyjazd do Hiszpanii wzbogaci mnie o ogromne doświadczenie zarówno w sporcie jak i w życiu prywatnym. Wiem, że ten wyjazd doda mi pewności siebie – powiedział nam Mikołaj Czapliński.

Powodzenia Czapla!