Mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które organizują Polska i Szwecja, już za 100 dni zawitają do Płocka. Gospodarzem imprezy będzie także Mazowsze.

Styczniowa impreza będzie największym wydarzeniem w dziejach polskiej piłki ręcznej. 16 meczów turnieju ugości ORLEN Arena. Jeden z najważniejszych obiektów na krajowej mapie szczypiorniaka będzie miejscem rywalizacji o Puchar Prezydenta. Czołowi piłkarze ręczni świata odwiedzą Płock i Mazowsze w dniach 18-25 stycznia.

Puchar Prezydenta, który pierwszy raz pojawił się na MŚ w 2007 roku, zdobywali między innymi Norwegowie, Hiszpanie oraz Polacy. Dwa lata temu trofeum padło łupem Katarczyków. Kolejnego zwycięzcę poznamy właśnie w Płocku. ORLEN Arena będzie oczywiście miejscem dekoracji zdobywcy tego trofeum.

– Czeka nas niezwykle emocjonująca rywalizacja na światowym poziomie. Kibice mogą liczyć na niesamowite wrażenia, a zawodnicy – na gorący doping. W Płocku kochamy piłkę ręczną, a powodów do dumy dostarczają nam Nafciarze. Zapraszam wszystkich do udziału w tym sportowym święcie, które zapisze się w historii polskiej i światowej piłki ręcznej – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreśla, że tej skali wydarzenia sportowe to doskonały sposób na promocję województwa.

– Już dziś zapraszam na Mazowsze kibiców, sportowców i drużyny biorące udział w mistrzostwach. Przed nami niezwykle emocjonujące dni, pełne sportowych wrażeń na najwyższym, światowym poziomie. Zachęcam również do zwiedzania naszego regionu, który słynie z bogatej oferty kulturalnej i turystycznej.

– Cieszymy się, że Mazowsze, czyli jeden z najważniejszych regionów polskiej piłki ręcznej, dołączyło do grona gospodarzy turnieju. Wierzymy, że mecze mistrzostw świata wypełnią ORLEN Arenę, bo mówimy o mieście, gdzie nie brakuje kibiców zakochanych w naszej dyscyplinie – mówi prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Bilety na spotkania turnieju, które odbędą się w Płocku oraz na Mazowszu, są wciąż w sprzedaży. Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla grup szkolnych z Płocka i Mazowsza. Cena to 15 zł na dzień meczowy przy zamówieniu minimum 10 wejściówek – na każde 10 osób przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna.

Kluczowym drogowskazem na ścieżce do MŚ 2023 jest dla organizatorów turnieju Kodeks Zrównoważonego Rozwoju. Właśnie dlatego Komunikacja Miejska Płock przekaże autobusy hybrydowe do transportu drużyn na terenie miasta podczas turnieju.

– Chcemy ograniczyć ślad węglowy. Preferujemy poruszanie się transportem publicznym oraz autami o napędzie hybrydowym. Właśnie dlatego jednym z kluczowych partnerów mistrzostw świata przy okazji meczów w ORLEN Arenie będzie spółka Komunikacja Miejska Płock – podkreśla dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Gospodarzami MŚ 2023 będą także Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim, Deloitte oraz Grupa LUX MED. Więcej informacji na www.handball23.com.