W piątek 1 kwietnia ulicami naszego miasta przeszedł marsz pod hasłem „Płock dla Autyzmu”. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć maskotki Orlen Wisły Płock.

Na 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to cykliczny dzień solidaryzacji z autystami, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatywa ma na celu szerzenie wiedzy wśród społeczeństwa na temat zaburzeń autystycznych, a także akceptacje osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem akcji jest kolor niebieski. W ubiegłych latach, w ramach obchodów wspomnianego dnia, w Polsce miała miejsce akcja „Zaświeć na niebiesko”, a zakładała ona podświetlanie różnego rodzaju budynków np. Pałacu Kultury i Sztuki, właśnie na kolor niebieski.

W tym roku, z inicjatywy Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, ulicami Płocka przeszedł marsz pod hasłem „Płock dla Autyzmu”. Wzięły w nim udział dzieci ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz innych placówek z oddziałami integracyjnymi, a także podopieczni stowarzyszeń na rzecz autyzmu. W akcji nie mogło zabraknąć również Wiślackiego akcentu – wśród maszerujących znalazła się maskotka ORLEN Wisły Płock. Nasz niebiesko-biały niedźwiadek świętował ten wyjątkowy dzień wspólnie z zebranymi, a dzieci mogły przytulać się do misia i robić sobie z nim zdjęcia. Maszerujący spod Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego udali się pod płocki ratusz, gdzie przygotowano dla nich słodkości. Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było wypuszczenie do nieba niebieskich balonów.