Bośniacki prawy rozgrywający podpisał kontrakt z Nafciarzami. Marko Panić dołączy do ORLEN Wisły Płock od lipca 2024 roku. Umowa będzie obowiązywała przez dwa sezony.

Marko Panić

SPR Wisła Płock popisała kontrakt z prawym rozgrywającym. Od sezonu 2024/2025, ORLEN Wisłę Płock zasili Marko Panić, obecnie zawodnik francuskiego Montpellier HB. Klub starał się o wcześniejszy wykup zawodnika, jednak nie wyraził na to zgody jego aktualny pracodawca. Marko zawarł z Nafciarzami dwuletnią umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2026 roku.

Bardzo się cieszę, że dołączę do ORLEN Wisły Płock. Wiem, że to wielki klub z wielkimi ambicjami. Wiem też, że mają wspaniałych kibiców, co jest bardzo ważne dla drużyny i chciałbym ich pozdrowić. Moje osobiste ambicje to być dostępnym dla trenera i klubu na 100% swoich możliwości i postaram się je spełnić. Co roku Wisła robi krok do przodu pod względem wyników. Cieszę się, że będę częścią takiego projektu powiedział o transferze do ORLEN Wisły Płock Marko Panić.

Panić rozpoczął grę w piłkę ręczną w lokalnym bośniackim klubie RK Jajce. Następnie podpisał kontrakt z RK Borac Banja Luka, gdzie zadebiutował w europejskich rozgrywkach EHF Cup oraz Cup Winners’ Cup. Po sześciu latach, w sezonie 2012/2013, po raz pierwszy związał się z zagraniczną drużyną – francuską Chambéry Savoie Mont-Blanc Handball i miał okazję wystąpić w EHF Champions League, natomiast w rozgrywkach 2017/18 i 2018/19 grał w polskiej PGNiG Superlidze, jako zawodnik Azotów-Puławy. Marko szybko stał się liderem puławskiej drużyny, w której barwach zanotował 299 bramek w 61 meczach SL. Po dwóch latach, zdecydował się postawić krok dalej, by móc zbierać doświadczenie w Lidze Mistrzów i przeszedł do Mieszkowa Brześć.

Można uznać, że wszystko potoczyło się zgodnie z jego planem – Panić grał w elitarnej LM, a przez dwa sezony w Brześciu zdobył w jej zmaganiach 115 bramek. Aktualnym klubem naszego przyszłego prawego rozgrywającego jest Montpellier HB, czyli Wicemistrz Francji 2022/2023, a także uczestnik F4 Ligi Europejskiej. Marko dołączył do Francuzów w sezonie 2021/22 i pozostanie tam do momentu transferu do ORLEN Wisły Płock.

Łącznie Panić ma na koncie 331 trafień w europejskich rozgrywkach: 159 w EHF Cup, 5 w Cup Winners’ Cup, 161 w Lidze Mistrzów i 6 w Lidze Europejskiej. Poza klubową karierą, od 18 roku życia występuje w reprezentacji Bośni i Hercegowiny, z którą ostatni mecz rozegrał w kwietniu. Bośniacy pokonali wtedy Czarnogórę i zakwalifikowali się na ME 2024, a Marko zdobył 6 bramek.

Marko ma już też za sobą grę w ORLEN Arenie, gdzie rywalizował z Wiślakami w barwach Azotów-Puławy. W nadchodzących rozgrywkach kibice Nafciarzy ponownie będą mogli przyjrzeć się Bośniakowi, podczas meczów Niebiesko-Biało-Niebieskich z Montpellier HB, z którym znaleźli się w grupie B EHF Champions League.

Podstawowe informacje

Imię i nazwisko: Marko Panić

Pozycja: prawe rozegranie

Data urodzenia: 10 marca 1991 r.

Waga: 101 kg

Wzrost: 197 cm

Narodowość: Bośnia i Hercegowina

Aktualny klub: Montpellier HB

Marko – czekamy na Ciebie!