Od przyszłego sezonu do ORLEN Wisły Płock dołączy Marcel Sroczyk. Lewoskrzydłowy podpisał z niebiesko-biało-niebieskimi dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o następne dwa sezony.

Marcel Sroczyk

Marcel Sroczyk jest wychowankiem Zagłębia Lubin i to właśnie w rodzinnym mieście rozpoczął on swoją karierę jako piłkarz ręczny. W sezonie 2017/2018 wypożyczono go na rok do pierwszoligowego KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie w 15 meczach zanotował 51 trafień. Następnie Marcel powrócił do Lubina do seniorskiej drużyny MKS Zagłębia Lubin i stał się jednym z najlepszych strzelców.

Jego statystyki, w barwach Zagłębia, prezentują się następująco:

– sezon 2018/2019 – 31 występów, 96 bramek

– sezon 2019/2020 – 23 występy, 67 bramek

– sezon 2020/2021 – 14 występów, 21 bramek

– sezon 2021/2022 – 18 występów, 60 bramek

Sroczyk ma na swoim koncie również występy w kadrze narodowej Polski B, do której po raz pierwszy powołanie otrzymał w październiku 2019 roku. W biało-czerwonych barwach wystąpił w meczu Holandia-Polska B (27:24) i zdobył cztery bramki, zaś w rewanżowym spotkaniu między tymi zespołami zanotował jedno trafienie. Następie zagrał dwumecz z Algierią, w którym zaliczył trzy i jedną bramkę. We wrześniu 2020 roku po raz pierwszy został on powołany na konsultację szkoleniową z pierwszą drużyną reprezentacji Polski.

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich kibiców Orlen Wisły Płock, jest to wielka przyjemność dołączyć do klubu, w którym kibice tak żyją tym sportem. Co do samego dołączenia do Nafciarzy, zdecydowałem się na to ze względu na kilka czynników, takich jak rozwój u boku bardzo dobrych i doświadczonych zawodników, jak również praca z jednym z najlepszych trenerów w swoim fachu. Duży wpływ na to miała też chęć zmiany otoczenia i dołączenia do drużyny, która walczy o wyższe cele niż dotychczas. Moim celem personalnym oczywiście jest jak największy rozwój, natomiast drużynowo chciałbym poczuć smak występów w EHF Champions League lub European League i rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie.

Mam nadzieję, że podczas pobytu w Płocku udowodnię swoją wartość i pomogę drużynie w osiągnięciu postawionych nam celów. Do zobaczenia wkrótce!powiedział nam o transferze do ORLEN Wisły Płock Marcel Sroczyk.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Marcel Sroczyk

Pozycja: lewe skrzydło

Data urodzenia: 17.05.1998 r.

Waga: 80 kg

Wzrost: 183 cm

Narodowość: Polak

Poprzedni klub: MKS Zagłębie Lubin

Witamy w ORLEN Wiśle Płock Marcel!