27-letni bramkarz dołączy do ekipy Nafciarzy już od sezonu 2022/2023. Kristian Pilipović podpisał z niebiesko-biało-niebieskimi kontrakt na dwa lata. Witamy w Płocku!

Kristian Pilipović

Już w przyszłym sezonie w drużynie płockiej Wisły pojawi się nowy zawodnik – Kristian Pilipović. Obecnie 27-letni goalkeeper broni barw Kadetten Schaffhausen, zaś z Nafciarzami zawarł dwuletni kontrakt i zastąpi odchodzącego z końcem sezonu Adama Morawskiego. Kristian z pochodzenia jest Chorwatem, jednak za sobą ma występy nie tylko w kadrze Chorwacji, ale również w reprezentacji Austrii, gdzie się wychowywał. Jeśli chodzi o doświadczenie, Pilipović rozpoczął swoją karierę w austriackim Fivers Margareten, następnie przez jeden sezon bronił w chorwackim RK Nexe, natomiast od 2018 roku jest zawodnikiem Kadetten Schaffhausen. Zarówno z Fivers, jak i Kadetten zdobył mistrzostwo kraju, a z RK Nexe udało mu się wywalczyć drugie miejsce.

Co skłoniło klub do pozyskania Kristiana?

Kristian to młody, perspektywiczny zawodnik, który cechuje się dużą stabilizacją w grze. Ma duże umiejętności, prezentuje wysoki poziom sportowy, ale nadal ma spory potencjał do tego by dalej się rozwijaćskomentował trener bramkarzy ORLEN Wisły Płock Marcin Wichary.

Sam Pilipović na pobyt w Płocku stawia sobie następujące cele:

Teraz jestem w Wiśle i myślę, że już czas na Mistrzostwo Polski dla Wisły. Jest to jeden z moich celów na pobyt tutaj. Na pewno jeśli znowu zagramy w Lidze Europejskiej na Final4, to osiągniemy dobry wynik. Mam wysokie ambicje i chcę rozwijać się jako bramkarz i osoba.

Podstawowe informacje o naszym nowym zawodniku:

Imię i nazwisko: Kristian Pilipović

Pozycja: bramkarz

Wiek: 27

Waga: 98 kg

Wzrost: 192 cm

Narodowość: Chorwat

Poprzedni klub: Kadetten Schaffhausen

Jestem Kristian Pilipović, zaznaczam swój teren i chcę wyrobić markę ze swojego nazwiska w historii Wisły Płockmówi Chorwat.

Witamy w drużynie Kristian!