SPR Wisła Płock skorzystała z zapisu w kontrakcie i przedłużyła umowę z Kosuke Yasuhirą. Japoński środkowy rozgrywający zostanie z Nafciarzami na kolejne sezony!

Kosuke Yasuhira #9

Kosuke Yasuhira dołączył do ORLEN Wisły Płock podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023, z uwagi na kontuzje zawodników ze środka rozegrania. Japończyk, grający wcześniej we francuskim USAM Nimes, przeszedł kilkutygodniowe testy i zadebiutował w drużynie Nafciarzy przy okazji sierpniowego sparingu z Azotami-Puławy. Wtedy też zanotował pierwszą bramkę, a następnie klub zadecydował o zakontraktowaniu go na jeden sezon, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa. SPR Wisła Płock skorzystała z zapisu w umowie i przedłużyła ją o następne dwa lata – rozgrywki 2023/24 i 2024/25!

To właśnie w ORLEN Wiśle Płock, Kosuke zanotował historyczny moment dla siebie i swojego kraju – jako pierwszy męski zawodnik z Japonii, zdobył bramkę w EHF Champions League. Miało to miejsce podczas pojedynku Nafciarzy z PSG Handball, w drugiej kolejce obecnej edycji Ligi Mistrzów. Po połowie sezonu, w niebiesko-biało-niebieskich brawach, 22-latek ma na swoim koncie 32 trafienia, a przed nim kolejne 2,5 roku na powiększenie tego dobytku!

sezon 2022/2023 (pierwsza część) – 32 bramki (26 – PGNiG Superliga, 6  – Liga Mistrzów).

Kosuke! Życzymy Ci dalszych sukcesów w naszej drużynie!