SPR Wisła Płock wypożyczyła Kosuke Yasuhirę do Vardaru Skopje. Japoński środkowy rozgrywający spędzi w macedońskim klubie rok.

Kosuke Yasuhira wypożyczony

Kosuke Yasuhira został zawodnikiem ORLEN Wisły Płock w sierpniu 2022 roku, podczas przygotowań do sezonu 2022/2023, gdy nasza drużyna zmagała się z kontuzjami na środku rozegrania. Na początku tego roku, klub skorzystał z zapisu w kontrakcie Japończyka i jego umowę przedłużono do końca rozgrywek 2024/2025. Kosuke został jednak wypożyczony do Vardaru Skopje i to właśnie w macedońskiej drużynie spędzi kolejny sezon.

Wypożyczenie Kosuke do Vardaru to krok, który ma na celu nabranie przez niego doświadczenia. Konieczne jest, aby spędzał na boisku dużo czasu i się ogrywał. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, a ten rok okaże się dla niego przełomowy i wróci do nas jako jeszcze lepszy zawodnikpowiedział Dyrektor Sportowy Nafciarzy Adam Wiśniewski.

Przyszły sezon spędzę na wypożyczeniu z ORLEN Wisły Płock do Vardaru Skopje. Jestem pewien, że zdobędę tam dużo doświadczenia i wrócę silny. Do zobaczenia kibice! skomentował Kosuke Yasuhira.

Vardar Skopje zakończył ligowe zmagania 22/23 z brązowym medalem Mistrzostw Macedonii Północnej oraz krajowym Pucharem. Od powstania w 1961 roku, zdobył łącznie 15 Mistrzostw i 16 Pucharów, a sukcesy notował także w EHF Champions League, którą w krótkim okresie zwyciężył dwukrotnie – w 2017 oraz 2019 roku. Vardar bierze również udział w regionalnej Lidze Seha, gdzie triumfował pięć razy.

Powodzenia Kosuke – życzymy Ci samych sukcesów!