PKN Orlen kontynuuje inicjatywę #ZdrowiedlaPłocka, której ambasadorem jest bramkarz Nafciarzy – Adam Morawski. Już od 1 kwietnia płocczanie będą mogli korzystać z rowerów miejskich udostępnionych przez koncern. Zachęcamy do wycieczek rowerami z wizerunkiem Loczka!

#ZdrowiedlaPłocka

„Zdrowie dla Płocka”, to program stworzony przez PKN Orlen we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii oraz Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego. Ma on na celu podjęcie inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych, a także edukację społeczeństwa z zakresu chorób układu oddechowego oraz chorób nowotworowych. W wyniku działań profilaktycznych firma PKN Orlen podnosi świadomość mieszkańców wymienionych lokalizacji we wskazanym zakresie.

Akcja promuje również zdrowy tryb życia i zachęca do aktywności fizycznej w formie jazdy na rowerze, a jej ambasadorem jest bramkarz Nafciarzy – Adam Morawski, którego wizerunek znajduje się właśnie na rowerach. W tym roku PKN Orlen po raz trzeci udostępni 250 rowerów do wypożyczania w ramach Płockiego Roweru Miejskiego, a łącznie w 56 stacjach, zlokalizowanych w Płocku oraz w pobliskim Łącku, Słupnie i Liszynie, będzie dostępnych ponad 550 sztuk. Stacje rowerowe płockiego koncernu są w pełni spójne z istniejącym systemem miejskim, co oznacza , że rowery pobrane na stacjach postawionych przez ORLEN można oddać w dowolnych terminalach Płockiego Roweru Miejskiego i odwrotnie. Takie same są także zasady ich wypożyczania – pierwsze 20 minut jest darmowe, natomiast kolejne minuty opłaca się przy użyciu aplikacji miejskiej.

PKN Orlen biorąc pod uwagę opinie mieszkańców oraz po konsultacji z Miejskim Zarządem Dróg, zdecydował się na ustawienie 25 stacji rowerowych, które będą znajdowały się w wielu punktach Płocka – nie tylko w centrum czy przed Teatrem Dramatycznym, ale również przy niektórych stacjach paliw ORLEN oraz w Liszynie, Słupnie, w Parku Mościckiego na Radziwiu, w Grabinie przy kąpielisku, a także w centrum Łącka.

Nafciarze, od 1 kwietnia przesiadamy się na rowery z wizerunkiem Loczka i widzimy się na płockich drogach!