European Handball Federation wybrała Match of the Week! Hitem kolejki został pojedynek ORLEN Wisły Płock. Nafciarze – w środę 29 marca o godz. 20:45 – zagrają rewanżowe starcie z HBC Nantes.

Match of the Week

ORLEN Wisła Płock walczy o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W fazie play-off rywalem Nafciarzy jest Wicemistrz Francji – HBC Nantes, który wcześniej zajął trzecie miejsce w grupie B. W minioną środę i czwartek odbyły się pierwsze spotkania tego etapu zmagań, a już na 29 oraz 30 marca zaplanowano drugą część dwumeczów. Niebiesko-Biało-Niebiescy najpierw zagrali w domu i po zaciekłej walce, przy ogromnym wsparciu swoich kibiców, zremisowali z silną ekipą z Francji 32:32 (14:18). Wielkie emocje i trzymające do końca w napięciu spotkanie w Orlen Arenie spowodowało, że EHF uznała jutrzejszy rewanż Nafciarzy z Nantes we Francji za Match of the Week! Pojedynek będzie transmitowany w Eurosport 1.

Nafciarze mieli już w tym sezonie okazję rozgrywać mecz kolejki. Wtedy MOTW gościliśmy w Płocku, a rywalem ORLEN Wisły Płock było węgierskie Telekom Veszprem (więcej – TUTAJ!).

  Match of the Week HBC Nantes – ORLEN Wisła Płock będzie można oglądać na Eurosport 1.