Za nami ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów. ORLEN Wisła Płock wywalczyła drugie miejsce w grupie M i tym samym awansowała do dalszego etapu rozgrywek. W półfinale czeka nas Święta Wojna!

W piątek, 18 lutego, ORLEN Wisła Płock rozpoczęła zmagania w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów. Podczas turnieju w Lublinie, młodzi Nafciarze przez trzy dni rozegrali trzy spotkania. Ich przebieg wyglądał w następujący sposób:

ORLEN Wisła Płock 28:28 <1:4> MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W pierwszym spotkaniu płocczanie zmierzyli się z MKS-em Pałac Młodzieży Tarnów. Od początku tego meczu to drużyna z Tarnowa wychodziła na prowadzenie, zaś Nafciarze stale gonili wynik. W 14. min. Wiślakom udało się doprowadzić do jednej bramki przewagi, a to za sprawą trafienia Marcela Niedzielskiego. Jednak MKS szybko wyrównał wynik i ponownie to właśnie tarnowianie prowadzili. W końcówce tej części gry do głosu doszli Nafciarze i ostatecznie na przerwę zeszli z jednym trafieniem zapasu, przy rezultacie 14:13.

Druga połowa rozpoczęła się od udanego rzutu karnego, którego wykonawcą był Filip Błaszczak, a tym samym zwiększył on przewagę płocczan do dwóch trafień. W kolejnych akcjach MKS Pałac Młodzieży Tarnów wyrównał wynik, a gonitwa obu zespołów trwała do samego końca meczu, który po regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 28:28. O zwycięzcy pierwszego spotkania zadecydował konkurs rzutów karnych – zakończył się on stosunkiem 1:4 dla ekipy z Tarnowa.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Niedzielski 6, Załęski 6, Błaszczak 4, Janiszewski 3, Żółtowski 2, Dymek 2, Wojnecki 2, Kędzierski 1, Siedlecki 1,Wiśniewski 1.

MTS Kwidzyn 25:29 ORLEN Wisła Płock

Wynik drugiego spotkania otworzył zawodnik drużyny MTS-u Kwidzyn – Jakub Ebertowski, a następnie Wiślacy zdobyli trzy bramki z rzędu, w tym dwie po rzutach karnych. Oba rzuty z linii siódmego metra wykorzystał Mateusz Janiszewski, zaś na 3:1 dla Nafciarzy trafił Mateusz Żółtowski. W kolejnych minutach kwidzynianie stopniowo doganiali płocczan i w 18. min. odebrali im prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:11 dla MTS-u.

Od początku drugiej połowy meczu Nafciarze starali się wrócić do prowadzenia, co udało im się w 37. min. po bramce Olafa Wojneckiego. Dalsza część spotkania, to dopracowywanie wysokości wygranej przez płocką Wisłę. Ostatecznie wynik zatrzymał się na 25:29, a ustanowił go Julian Dymek i Wiślacy mogli się cieszyć z ważnych punktów.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Niedzielski 8, Dymek 5, Wojnecki 4, Janiszewski 3, Wielgucki 3, Kędzierski 2, Kozłowski 2, Żółtowski 2.

KU AZS UMCS Lublin 35:39 ORLEN Wisła Płock

Trzecie spotkanie okazało się dla Nafciarzy walką o awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Jako pierwsi w kolejnym etapie rozgrywek zameldowali się tarnowianie, którzy wygrali z płocczanami po karnych, zaś z Kwidzynem i Lublinem odnotowali zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. W związku z awansem MKS-u tylko jedna z drużyn ostatniego meczu w Lublinie mogła przejść dalej. Po dwóch spotkaniach KU AZS UMCS Lublin posiadał na swoim koncie dwa punkty, natomiast ORLEN Wisła Płock cztery. Lublinianom do awansu brakowało wygranej, zaś Wiślakom wystarczał remis.

Trzeci mecz Nafciarzy rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy po pięciu minutach prowadzili dwoma bramkami, przy wyniku 5:3. Wiślakom udało się jednak odebrać prowadzenie lublinianom, a to za sprawą trafień Olafa Wojneckiego oraz Piotra Siedleckiego. Niestety, płocczanie również nie utrzymali przewagi zbyt długo i po paru minutach ponownie na tablicy widniał remis. W końcówce pierwszej połowy gracze ORLEN Wisły Płock dorzucili kilka trafień i do szatni zeszli, prowadząc 16:18.

Drugą część gry rozpoczęli zawodnicy z Płocka, jednak pierwsze trafienie w drugiej połowie odnotował gracz drużyny gospodarzy – Antoni Maciąg. Świetnie w bramce Wisły sprawował się Jan Kogowski, który zaliczał efektowne interwencję, zaś na linii siódmego metra nie zawodził Marcel Niedzielski. Po dziesięciu minutach po przerwie Nafciarze prowadzili pięcioma trafieniami. Następnie lublinianie zaczęli gonić wynik, i gdy zbliżyli się na trzy bramki, interweniował trener Wisły. Mimo starań gospodarzy, Wiślacy nie oddali wygranej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35:39 i w turnieju finałowym zameldowała się ORLEN Wisła Płock. W obu zespołach mieliśmy zawodnika z imponującą skutecznością – w ekipie z Płocka dziesięć bramek zdobył Krystian Marchewka, natomiast jeśli chodzi o graczy z Lublina piętnaście trafień odnotował Andrzej Widomski.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Marchewka 10, Niedzielski 8, Żółtowski 6, Wojnecki 5, Dymek 2, Janiszewski 2, Siedlecki 2, Błaszczak 1, Wiśniewski 1, Zalewski 1, Załęski 1.

TURNIEJ FINAŁOWY

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się w terminie 11-12.03.2022, a jego organizator zostanie wyłoniony w drodze konkursu. O miejscu finałów, ich organizatorze oraz terminarzu spotkań poinformujemy Państwa najszybciej, jak to możliwe. Jednak już dziś wiemy, że w półfinale czeka nas Święta Wojna.

Do Final4 awansowali:

Grupa M: 1. MKS Pałac Młodzieży Tarnów, 2. ORLEN Wisła Płock

Grupa N: 1. KS VIVE I Kielce, 2. MSPR Siódemka-Huras Legnica

Kibice, dziękujemy za wsparcie w Lublinie. Walczymy dalej – razem!