Już jutro rozpocznie się turniej ¼ Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Płocczanie trafili do grupy M i na ćwierćfinały udadzą się do Lublina. Gdzie i kiedy oglądać mecze młodych Nafciarzy?

W zmaganiach o Mistrzostwo Polski Juniorów pozostało osiem drużyny, które, zgodnie z regulaminem rozgrywek, rozdzielono na dwie grupy. ORLEN Wisła Płock znalazła się w grupie M, a jej rywalami będą: KU AZS UMCS Lublin, MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz MTS Kwidzyn. Turniej odbędzie się w terminie 18-20 lutego 2022 roku w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin).

Rywale

KU AZS UMCS Lublin – awans z pierwszego miejsca grupy I. Lublinianie poprzedni turniej rozpoczęli od zwycięstwa z SMS-em Zagłębie Lubin (32:19) i również wygraną zakończyli tamten etap rozgrywek – pokonali Gwardię II Opole (33:27). W drugim meczu zespół z Lublina był o włos od sukcesu, po regulaminowym czasie gry remisowali oni z Port Service Wybrzeżem I Gdańsk, a o ostatecznym zwycięstwie Wybrzeża zadecydowały rzuty karne (31:31, 5:6).

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – awans z drugiego miejsca grupy K. Drużyna z Tarnowa wygrała dwa mecze – z UKS Olimpią Biała Podlaska (34:30) oraz z UKS MSMS Victorią Łódź (33:23), zaś z gospodarzami turnieju MSPR Siódemką-Huras Legnica przegrała (30:34).

MTS Kwidzyn – awans z drugiego miejsca grupy L. Zespół z Kwidzyna podobnie, jak reszta naszych przyszły przeciwników i my, odnotowała dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Wygrali oni z
Port Service Wybrzeżem III Gdańsk (34:27) oraz SPR Górnik II Zabrze (23:22), natomiast w ostatnim meczu ulegli KS VIVE I Kielce (22:38).

Gdzie i kiedy oglądać mecze naszych Juniorów?

Zgodnie z informacją Uczelnianego Klubu AZS UMCS w Lublinie, turniej będzie transmitowany na klubowym kanale YouTube, zaś terminarz naszej grupy prezentuje się następująco:

18 lutego (piątek):

godz. 15:00 ORLEN Wisła Płock – MKS Pałac Młodzieży Tarnów

godz. 17:00 KU AZS UMCS Lublin – MTS Kwidzyn

19 lutego (sobota)

godz. 10:00 MTS Kwidzyn – ORLEN Wisła Płock

godz. 12:00 KU AZS UMCS Lublin – MKS Pałac Młodzieży Tarnów

20 lutego (niedziela)

godz. 10:00 MKS Pałac Młodzieży Tarnów – MTS Kwidzyn

godz. 12:00 KU AZS UMCS Lublin – ORLEN Wisła Płock

Naprzód Nafciarze!