Święta i Sylwester za nami. Następnie w planie – powrót do treningów oraz Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Jak do dalszej części sezonu będą przygotowywać się szczypiorniści ORLEN Wisły Płock? Których graczy zobaczymy w kadrach narodowych?

– Treningi –

Po przerwie świątecznej i Sylwestrze zawodnicy płockiej Wisły rozpoczynają przygotowania do drugiej części sezonu. Nie wszyscy gracze są jednak do dyspozycji trenera Xaviego Sabate, zatem zadecydowano o połączeniu naszej drużyny z zawodnikami zaprzyjaźnionego MKS Zagłębia Lubin, dzięki czemu możliwe będzie przeprowadzenie pełnych treningów. Podobna sytuacja miała już miejsce w listopadzie, kiedy to płocczanie również połączyli siły z lubinianami i wspólnie zmierzyli się w meczach towarzyskich z reprezentacją Norwegii B.

Znamy plan Nafciarzy na najbliższe tygodnie:

– 11 stycznia – rozpoczęcie treningów

– 18 stycznia – poranny trening, a następie wyjazd do Lubina

– 21 stycznia – sparing ORLEN Wisła Płock & MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz w Lubinie

– 22 stycznia – sparing ORLEN Wisła Płock & MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz w Kaliszu

Resztę przygotowań nasza drużyna spędzi na własnych obiektach.

– Mistrzostwa Europy –

Już 13 stycznia 2022 roku wystartują Mistrzostwa Europy na Węgrzech i Słowacji. W szerokich kadrach narodowych znalazło się, aż 14 Nafciarzy! Do polskiej reprezentacji zgłoszono Krzysztofa Komarzewskiego, Przemysława Krajewskiego, Adama Morawskiego, Mikołaja Czaplińskiego oraz Michała Daszka. Szansę na udział w Mistrzostwach otrzymali również Abel Serdio (Hiszpania), Leon Sunsja, Tin Lućin i Lovro Mihić (Chorwacja), Admir Ahmetasević i Mirsad Terzić (Bośnia i Hercegowina), Sergei Kosorotov i Dmitrii Zhitnikov (Rosja) oraz Zoltan Szita (Węgry).

Polska kadra narodowa trafiła do grupy D wraz z Austrią, Niemcami i Białorusią, natomiast terminarz spotkań w rundzie wstępnej prezentuje się w następujący sposób:

– 14.01 godz. 20:30 Austria – Polska

– 16.01 godz. 20:30 Białoruś – Polska

– 18.01 godz. 18:00 Polska – Niemcy

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy owocnych treningów oraz udanych występów na Mistrzostwach Europy 2022!