W minionym tygodniu odbyły się zgrupowania kadr narodowych. Wśród powołanych do reprezentacji różnych krajów znaleźli się zawodnicy ORLEN Wisły Płock. Jak im poszło?

Powołania oraz harmonogram poszczególnych kadr narodowych – tutaj.

Polska 🇵🇱

Polacy zgrupowanie odbywali w Cetniewie, w terminie 10-16.04.2022, a w międzyczasie rozegrali mecz międzypaństwowy z reprezentacją Danii w Kopenhadze (Dania). Trener Patryk Rombel powołał do swojego składu: Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego, Adama Morawskiego oraz na liście rezerwowych Mikołaja Czaplińskiego, ale ostatecznie żaden z Nafciarzy nie wziął udziału w zgrupowaniu ani spotkaniu z Duńczykami. Czwartkowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, przy wyniku 30:20 (13:11), a na boisku pojawił się nowy nabytek ORLEN Wisły Płock – Dawid Dawydzik, jednak nie zanotował on trafienia.

Hiszpania 🇪🇸

Reprezentacja Hiszpanii pod wodzą trenera Jordiego Ribery oraz w składzie z Abelem Serdio rozegrała dwumecz towarzyski z Francją. Zgrupowanie Hiszpanów rozpoczęło się w Madrycie, a następnie udali się oni do Paryża, gdzie zagrali pierwsze spotkanie z Francuzami, zaś kolejne miało miejsce w Chambéry. Hiszpania i Francja podzieliły się zwycięstwami – pierwszy mecz wygrali Francuzi – 44:33 (24:15), natomiast w drugim Hiszpanie zrewanżowali się przeciwnikom pokonując ich 32:31 (19:13). Nasz zawodnik – Abel Serdio w meczu w Paryżu zaliczył 4/5 trafień, a w Chambéry zanotował 2/2 bramki.

Chorwacja 🇭🇷

Kadra narodowa Chorwacji, w ostatnim tygodniu, rozegrała drugą rundę kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2023. Chorwaci dwukrotnie pokonali reprezentację Finlandii, dzięki czemu wezmą udział w MŚ’23 w Polsce i Szwecji. Pierwsza rywalizacja odbyła się w Finlandii i zakończyła się rezultatem 21:34 (9:16) dla gości, zaś druga w Chorwacji, gdzie gospodarze zwyciężyli 36:22 (18:10). W składzie Chorwatów pojawił się Tin Lućin, który zanotował 2/3 oraz 3/6  trafień oraz Leon Susnja, który zdobył 1/1 bramkę w drugim meczu. Na liście rezerwowej znalazł się także Kristian Pilipović, który od przyszłego sezonu będzie występował w barwach Nafciarzy.

Węgry 🇭🇺

Węgrzy, tak jak Chorwaci, zawalczyli o „bilet” na Mistrzostwa Świata 2023 i również zanotowali dwa zwycięstwa. Pierwszy mecz, w Izraelu, zakończył się wynikiem 32:33 (18:17), natomiast spotkanie na Węgrzech – 31:22 (15:13). Takie rezultaty zagwarantowały reprezentacji Węgier udział w przyszłorocznych mistrzostwach. W barwach Węgrów wystąpił Zoltan Szita, który zdobył 2 i 6 bramek, a w składzie pojawił się także Gergo Fazekas.

Serbia 🇷🇸

Swoje zgrupowanie odbyła także reprezentacja kadetów Serbii. Młodzi Serbowie nie rozegrali jednak żadnego meczu, a jedynie przeszli zajęcia treningowe. Trener kadetów – Aleksandar Brković zabrał na zgrupowanie rozgrywającego ORLEN Wisły Płock – Uroša Mitrovicia.

 

Źródło zdjęcia: Facebook „Mistrzostwa Świata ’23 Polska-Szwecja”