SPR Wisła Płock podpisała kontrakt z nowym zawodnikiem. Do Nafciarzy dołączy bramkarz – Ignacio Biosca. Do tej pory Hiszpan bronił barw Kadetten Schaffhausen.

Ignacio Biosca #1

W ostatnich dniach SPR Wisła Płock, za porozumieniem stron, rozwiązała kontrakt z jednym z bramkarzy. Z powodów osobistych na zakończenie gry w barwach Nafciarzy zdecydował się Kristian Pilipović, który wrócił do swojego poprzedniego klubu – Kadetten Schaffhausen. W miejsce Chorwata, do ORLEN Wisły Płock dołączył Ignacio Biosca, grający do tej pory w drużynie Kadetów. Hiszpan podpisał z Nafciarzami kontrakt do końca sezonu 2022/2023, tj. do 30 czerwca 2023 roku.

We wcześniejszych latach, Biosca bronił barw FC Barcelony, której jest wychowankiem, a także Abamca Ademar Leon. Hiszpan był bramkarzem Ademar w sezonach 2014/15 – 2018/19 i właśnie stamtąd trafił do Kadetten Schaffhausen, gdzie spędził ostatnie trzy i pół roku, a rozgrywki 2021/2022 zakończył Mistrzostwem Szwajcarii. W obecnym sezonie, wraz z Kadetami, Ignacio brał udział nie tylko w krajowych zmaganiach, ale również w EHF European League. Po pięciu spotkaniach, Szwajcarzy obejmują drugie miejsce w swojej grupie, a najlepszymi pojedynkami Biosci były mecze z francuskim Montpellier HB oraz węgierskim Fejer B.A.L-Veszprem (notował w nich odpowiednio: 31% i 42%).

Biosca ma także na koncie występy w reprezentacji Hiszpanii, a w ostatnich dniach został powołany do szerokiej kadry Hiszpanii na styczniowe Mistrzostwa Świata 2023 w Polsce i Szwecji.

Podstawowe informacje:

Imię i nazwisko: Ignacio Biosca

Pozycja: bramkarz

Data urodzenia: 17 lipca 1995 r.

Waga: 90 kg

Wzrost: 193 cm

Narodowość: Hiszpan

Poprzedni klub: Kadetten Schaffhausen

Kibice ORLEN Wisły Płock mieli już okazję oglądać Bioscę w akcji, podczas zmagań z Ademar Leon w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2018/19 oraz z Kadetten Schaffhausen w ćwierćfinale Ligi Europejskiej w ubiegłym sezonie. Sam Ignacio opisywał pojedynek w Ademar z Nafciarzami, jako najbardziej wyjątkowy mecz w swojej karierze. Już niedługo ponownie zobaczymy Hiszpana na parkiecie, jednak tym razem w niebiesko-biało-niebieskich barwach, z numerem #1.

Komunikat o podpisaniu kontraktu z Ignacio Bioscą publikujemy po dopięciu formalności związanych z transferem, a także zgodnie ze zobowiązaniami sponsorskimi.

Ignacio, witaj wśród Nafciarzy!

Fot. prywatne archiwum zawodnika