Dnia 16 września zespół ORLEN Wisły II Płock  zainaugurował zmagania I ligi w grupie C. Młodzi Nafciarze po zaciętym pojedynku pokonali na wyjeździe Start Konin 25:26.

Drużyna ORLEN Wisły II Płock rozpoczęła rywalizację w I lidze od triumfu w meczu wyjazdowym. Młodzi Nafciarze zwyciężyli 26:25 nad zespołem Start Konin. Najlepszym strzelcem drużyny w tym spotkaniu został Jakub Wielgucki z 7 trafieniami na swoim koncie. Dzięki wygranej Wiślacy zdobyli komplet punktów i po pierwszej kolejce rozgrywek uplasowali się na 5 miejscu w Grupie C.

Od samego początku wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Dobrze zaczęliśmy lecz przeciwnicy nie odpuszczali do samego końca. Nie ustrzegliśmy się błędów co doprowadziło do szybkich kontr. Mimo nerwowej końcówki udało nam się utrzymać korzystny wynik i wracamy do domu z kompletem punktów. Teraz skupiamy się na kolejnym przeciwniku. Zrobimy wszystko, żeby wygrać w najbliższa sobotę z MKS Mazur Sierpc. Liczymy na duże wsparcie kibiców. – powiedział Jakub Wielgucki, skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock.

Kolejny mecz ORLEN Wisły II Płock  już w sobotę 23 września o godzinie 16:00. Nasi wychowankowie podejmą we własnej hali zespół MKS Mazur Sierpc.

Przybądź do ORLEN Areny i wpieraj Nafciarzy!

Start Konin (12:16) 25:26 ORLEN Wisła II Płock   

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 1, Piwowarczyk, Kępczyński, Kopciński 4, Janiszewski 5, Węderlich, Baranau 2, Wielgucki 7, Owsik 2, Piórkowski 1, Wojno, Bartnicki, Ziółkowski 1, Savytskyi 3.

Start Konin: Erenc, Szczap 1 –  Franaszek 10, Piaskowski 4, Grzelka 3, Kołtunowicz 3, Urbański 3, Trojanowski 1, Adamczewski, Dobry, Garbarczyk, Jarecki, Rolnik, Kujawiński.