Już w sobotę 30 kwietnia o godz. 12:30 drugi zespół Orlen Wisły Płock rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2021/2022. Młodzi Nafciarze udadzą się do stolicy, gdzie zmierzą się z KS Warszawianką Warszawa. Na którym miejscu Wiślacy zakończą rozgrywki 2021/2022?

U siebie zgodnie z planem

Poprzednie spotkanie pomiędzy płocczanami a warszawiakami odbyło się w Orlen Arenie. Wynik meczu w Płocku otworzył Jakub Goleniewski, a jego bramka doczekała się szybkiej odpowiedzi ze strony gości. Pierwsze minuty pojedynku były wyrównane – zespoły wymieniały się trafieniami, w związku, z czym w 10. min spotkania tablica wyników prezentowała rezultat 6:5. Następnie na linii siódmego metra pomylił się Mateusz Fuksiński, by po chwili Wiślacy zanotowali siedem bramek z rzędu. Po serii udanych akcji ORLEN Wisła II Płock przeważała 13:5, natomiast przyjezdni kolejny celny rzut oddali dopiero w 24. min. W końcówce ponownie obserwowaliśmy wyrównane zawody, a rezultat do przerwy wynosił 17:9.

Po wznowieniu gry role nieco się odwróciły i to zawodnicy KS Warszawianki dołożyli cztery trafienia z rzędu, z czego dwa po rzutach karnych. Pierwsza bramka dla Nafciarzy, w drugiej połowie, padła w 36. min., z rąk Dominika Mierzwickiego. Następnie spotkanie powróciło do wcześniejszego biegu i znowu obserwowaliśmy bramkę za bramkę, aż do 47. min., gdy kolejną małą serię zaliczyli warszawiacy i doszli Wiślaków na 24:22. Do końca meczu utrzymywał się rytm – dwa trafienia gospodarzy, a kolejno jedna odpowiedź przyjezdnych. Ostatecznie 32:26 zwyciężyła ORLEN Wisła II Płock i to płocczanie zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Wisła górą!

Zarówno w ligowej tabeli, jaki klasyfikacji strzelców płocczanie obejmują jedną lokatę nad warszawiakami. Na ten moment ORLEN Wisła II Płock znajduje się na siódmym miejscu w tabeli I Ligi grupy C i ma na swoim koncie 21 punktów, po siedmiu zwycięstwach i dwunastu porażkach, natomiast KS Warszawianka Warszawa umiejscowiła się na ósmej pozycji, z 19 punktami i sześcioma wygranymi oraz dwunastoma przegranymi (w tym jednej po rzutach karnych). Taki układ powoduje, że sobotnie spotkanie przesądzi o położeniu obu drużyn w tabeli – jeśli warszawiacy zwyciężą i zapewnią sobie trzy punkty, to zespoły zamienią się miejscami. Nie będzie to jednak jedyna szansa Warszawiaki na przegonienie ORLEN Wisły Płock, ponieważ drużynę ze stolicy czeka jeszcze jeden mecz w sezonie 2021/2022 – 7 maja zmierzą się oni z GROT Anilaną Łódź, natomiast niebiesko-biało-niebiescy mają o jedno rozegrane spotkanie więcej, a przyszły jest już ostatnim.

Jeśli chodzi o klasyfikację strzelców, w czołówce znajdziemy dwóch graczy Nafciarzy oraz dwóch zawodników KS Warszawianki. Na piątym i szóstym miejscu uplasowali się Wiślacy – Mateusz Fuksiński (104 bramki/17 występów) oraz Jakub Goleniewski (101 bramek/19 występów), zaś na pozycjach siedem i osiem warszawiacy – Krzysztof Wnękowski (89 bramek/18 występów) oraz Kacper Smaga (88 bramek/18 występów).

Nafciarze! Powodzenia na wyjeździe – przywieźcie do Płocka komplet punktów!