W sobotę o godzinie 14:00 rozpoczęło się spotkanie wyjazdowe ORLEN Wisły II Płock z SPR ROKiS Radzymin. Po raz pierwszym w tym roku młodzi Nafciarze wygrali i do Płocka wrócą z kompletem punktów. Najlepszym strzelcem meczu został Mateusz Fuksiński – zdobywca dziesięciu bramek.

I połowa

Już od pierwszych minut spotkania ORLEN Wisła II Płock pokazała swoją dobrą dyspozycję. Wynik otworzył Jakub Goleniewski, a po nim do bramki gospodarzy trafili jeszcze Dominik Mierzwicki oraz Mateusz Żółtowski i w 4. min. meczu Nafciarze prowadzili 3:0. Gospodarze odpowiedzieli dopiero po bramce Żółtowskiego, a pierwszy celny rzut dla Radzymina oddał Bartłomiej Marcinkiewicz.

W kolejnych minutach nasi przeciwnicy gonili wynik. Gdy już udało im się dojść płocczan na jedną bramkę, to Wiślacy odnotowali trzy trafienia z rzędu i znowu wypracowali czterobramkową przewagę. W 22. min. sytuacja się powtórzyła – najpierw gospodarze doprowadzili do wyniku 9:10, a następnie jedno trafienie odnotował Goleniewski i trzy bramki zdobył Mateusz Fuksiński (w tym raz z rzutu karnego). Przed przerwą również radzyminianie zaliczyli serię udanych ataków – po ich trzech trafieniach wynik pierwszej części gry zatrzymał się na 12:14 dla ORLEN Wisły II Płock.

II polowa

 Druga część gry rozpoczęła się trafieniem Mateusza Żółtowskiego, a w kolejnych minutach padała bramka za bramkę. Po wyrównanych 13. min. Nafciarze doszli do głosu i po pięciu bramkach z rzędu przeważali różnicą dziewięciu trafień. Kolejno celny rzut zaliczył zawodnik ROKiSU – Mateusz Marszałek, a przez następne cztery minuty cztery bramki zdobył gracz z Płocka – Mateusz Żółtowski i płocczanie prowadzili 29:18.

Ostatnie dziesięć minut przypominało początek drugiej połowy – obie drużyny odpowiadały sobie bramkami, co powodowało, że różnica trafień nie ulegała zmianie. Bramki dla Nafciarzy zdobyli jeszcze: Mierzwicki, Fuksiński, Żółtowski i Niedzielski. W ostatniej akcji meczu, na trzydzieści sekund przed syreną końcową, karą dwóch minut sędziowie ukarali Filipa Wiśniewskiego, zaś gospodarzom przyznali rzut karny. Wykonawcą karnego był Artur Bratkowski, jednak nie zamienił on rzutu na bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 23:33, a ORLEN Wisła Płock wróciła do domu z kompletem punktów.

Strzelcy ORLEN Wisły II Płock: Fuksiński 10, Mierzwicki 7, Żółtowski 7, Goleniewski 3, Helwak 3, Niedzielski 1, Błaszczak 1, Dzierbicki 1.

Następne spotkanie ORLEN Wisły II Płock już w sobotę 5 marca o godzinie 14:00 w Orlen Arenie.