Lider zawita do Orlen Areny! Już w niedzielę – 26 lutego o godz. 16:00, ORLEN Wisła II Płock podejmie lidera I Ligi grupy C – SCKS Jurand Ciechanów. Przyjdź i kibicuj młodym Nafciarzom!

Zaczynamy rewanże!

Czas na kolejny domowy pojedynek ORLEN Wisły II Płock! Tym razem zawodników naszej drugiej drużyny czeka naprawdę trudne zadanie, ponieważ w trzynastej kolejce I Ligi grupy C, podejmą lidera – SCKS Jurand Ciechanów. Mecz zaplanowano na niedzielę – 26 lutego na godz. 16:00, w płockiej Orlen Arenie.

Niedzielne starcie będzie dla młodych Nafciarzy trzecim spotkaniem w nowym roku. Do tej pory zagrali oni z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki oraz KS AZS-em AWF Warszawa i oba te mecze zakończyli zwycięstwami, odpowiednio 37:33 (21:15) oraz 37:29 (19:11). Wspomniane pojedynki zamknęły pierwszą część sezonu 22/23, a teraz płocczanie rozpoczną rundę rewanżową. Co prawda najpierw powinni zmierzyć się z beniaminkiem z Ostrołęki, ale mecz ten został przełożony na 6 maja i finalnie „na start” tej części rozgrywek podejmą właśnie Juranda.

LIDER

Jak wspominaliśmy, SCKS Jurand Ciechanów przoduje pośród drużyn w grupie C. Ciechanowianie mają na swoim koncie 27 punktów, po 11 meczach – 9 triumfach i 2 przegranych. Po piętach depczą im natomiast ekipy z Pabianic i Zwolenia, posiadające taką samą liczbę punktów oraz o jeden mecz i przegraną więcej. Lider prezentuje jednak najlepszą różnicę bramkową +84 (343:259), zaś goniące go drużyny +59 i +75. Pierwszą porażkę w sezonie 22/23, Jurand zaliczył 26 listopada, w domowym starciu z MKS Mazurem Sierpc (24:25, 14:15), a drugą w minioną sobotę (18.02) z Pabiksem Impact Pabianice (32:33, 17:15). Rok 2023 ciechanowianie zaczęli natomiast od meczu z KS Warszawianką Warszawa, którą wyraźnie pokonali na wyjeździe – 39:30 (22:18).

3 punkty różnicy

Niebiesko-Biało-Niebiescy mierzyli się z ciechanowianami na początku października’22. Na terenie rywala do przerwy przegrywali 15:17, natomiast pojedynek – mimo ich walki – zakończył się wygraną gospodarzy 34:29. Najwięcej bramek dla ORLEN Wisły II Płock – 10 – zdobył wtedy Filip Michałowicz, natomiast dla Juranda – 8 – Sebastian Dobrzyniecki. Patrząc na tabelę grupy C, Wisłę i jej przyszłych gości dzielą cztery miejsca. Wiślacy obejmują piątą lokatę, zaś Jurand jest liderem, ale różnią ich jedynie trzy punkty, a płocczanie mają rozegrany o jeden mecz mniej.

Przegrana z ciechanowianami była dla Nafciarzy pierwszą porażką, natomiast w kolejnych meczach ulegli już tylko AZS-owi UW Warszawa. Czy ORLEN Wisła II Płock postawi się i zrewanżuje SKCS Jurandowi Ciechanów? Z pewnością w Orlen Arenie obejrzymy emocjonujący i pełen walki mecz!

Niedziela – 26 lutego, godz. 16:00, Orlen Arena – przyjdź i wspieraj Młodych Nafciarzy!