W ramach 23. serii ORLEN Wisła II Płock w roli gospodarza mierzyła się z wiceliderem tabeli grupy C – zespołem SPR PAKBIS IMPACT Pabianice. W niedzielnym spotkaniu zwyciężyli goście, którzy pokonali Nafciarzy 12 bramkami – 33:21.

21 kwietnia ORLEN Wisła II Płock w roli gospodarza przystąpiła do kolejnego pojedynku w ramach zmagań I Ligi w grupie C. W spotkaniu 23. serii młodzi Nafciarze mierzyli się z wiceliderem grupy C – drużyną SPR PAKBIS IMPACT Pabianice. Rywal z województwa łódzkiego okazał się lepszy od gospodarzy, nad którymi triumfował różnicą 12 trafień – 33:21. W szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich najwięcej bramek tego dnia zdobywał skrzydłowy – Krystian Szostak, który na listę strzelców wpisywał się pięciokrotnie. Na jedną kolejkę przed końcem podopieczni trenera Michała Skórskiego znajdują się na 6. miejscu w tabeli I Ligi grupy C ze zgromadzonym 42 punktami na swoim koncie.

Myślę, że nie był to nasz najlepszy mecz. Od początku nie weszliśmy w spotkanie, tak jak zakładaliśmy. Obrona nie funkcjonowała, tak jak powinna i wiele błędów, jakie popełniliśmy, spowodowały, że przeciwnicy od początku mieli przewagę bramkową. W drugiej połowie trochę się otrząsnęliśmy i zaczęliśmy lepiej grać, szczególnie w defensywie, co dało nam możliwość wyprowadzeniu paru kontr i znalezieniu czystych sytuacji bramkowych. Niestety mieliśmy bardzo słabą skuteczność, bo pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyliśmy dopiero po 10 minutach. Mimo tego walczyliśmy do końca i próbowaliśmy wycisnąć z tego meczu jak najwięcej. – powiedział Filip Błaszczak, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Kolejny mecz ORLEN Wisła II Płock rozegra w roli gościa już w sobotę 27 kwietnia o godzinie 19:00. Rywalem płocczan w pojedynku 24. kolejki będzie AZS UW Warszawa. Do boju Nafciarze!

ORLEN Wisła II Płock (10:18) 21:33 SPR PAKBIS IMPACT Pabianice

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Trzciński – Przykłota 1, Kępczyński 2, Szostak 5, Janiszewski 1, Kruk 1, Baranau 2, Błaszczak 2, Niedzielski, Wielgucki 2, Piórkowski 3, Wojno, Bartnicki, Savytskyi 1, Błaszczak 1.

SPR PAKBIS IMPACT Pabianice: Biernat, Cieślak, Jędrzejewski – Rudnicki, Baranowski, Okapa 4, Małecki 8, Starzec 6, Zubert, Kruk, Jurgilewicz 8, Tadysiak 1, Kaźmierczak 1, Kuśmierczyk 5.