ORLEN Wisła II Płock, po trzech meczach domowych, rozegrała mecz na wyjeździe. W sobotę o godzinie 17:30 rozpoczęło się spotkanie Nafciarzy z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Wiślacy pokonali ostatnią drużynę w tabeli i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty!

I połowa

Spotkanie zaczęło się od skutecznego ataku Nafciarzy, a pierwszym strzelcem meczu został Jakub Goleniewski. Gospodarze również wykorzystali swoją pierwszą akcję, a następnie jeszcze dwa trafienia dla Wisły zaliczył Goleniewski. Przez kolejnych kilka minut żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść, aż w końcu w 10. minucie Wiślacy odskoczyli gospodarzą na trzy trafienia za sprawą bramki Marcela Niedzielskiego, po którego rzucie, tablica wskazywała rezultat 4:7. Również tę przewagę płocczanie utrzymywali przez jakiś czas, zaś Włókniarzowi pomiędzy 16., a 24. minutą udało się zaliczyć cztery bramki z rzędu i od wyniku 8:11 wyszli na prowadzenie 12:11. Odrobienie strat miejscowych było duża zasługą Piotra Szewczyka, który zdobył trzy z czterech trafień. Zryw zawodników z Konstantynowa Łódzkiego okazał się chwilowy, a końcówka pierwszej połowy należała do Nafciarzy, którzy najpierw doszli do remisu 13:13, a następnie zaliczyli jeszcze cztery bramki – kolejno trafiali: Mateusz Fuksiński, Szymon Maćkowiak, Mateusz Żółtowski i ponownie Fuksiński – ostatecznie zawodnicy schodzili na przerwę z rezultatem 13:17.

II połowa

Na początku drugiej połowy ORLEN Wisła II Płock podwyższyła prowadzenie do pięciu bramek po trafieniu Goleniewskiego, który, tak samo jak w pierwszej części gry, otworzył wynik. Następnie przez kilka minut obie strony nie umiały znaleźć drogi do bramki, aż wreszcie trafił Włókniarz za sprawą Rafała Balickiego, a następnie dwa trafienia dołożyli Nafciarze – Goleniewski i Fuksiński, który dobił swój nietrafiony rzut karny, a na tablicy wyników zrobiło się 14:20. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem, ale na to Wiślacy dorzucili dwie bramki i stopniowo powiększali swoją przewagę, która w 44. minucie, po celnym rzucie Igora Helwaka z linii siódmego metra, prowadziła 26:17, a po trafieniu Mateusza Fuksińskiego odskoczyła na dziesięć bramek. Przewaga ta utrzymywała się przez kolejnych kilka akcji, a w 50. minucie wyniosła rekordowe jedenaście bramek – 19:30. Następnie gospodarze zbliżyli się nieco do Wisły, zdobywając trzy trafienia z rzędu, a ich autorami byli: dwukrotnie Piotr Szewczyk i Daniel Stępień. Szewczyk jedną z tych bramek zdobył z rzutu karnego, a w 52. minucie mógł dołożyć kolejną, ale jego próba okazała się nieudana. W końcówce meczu oba zespoły zdobywały bramkę za bramkę i ostatecznie ORLEN Wisła II Płock wygrała 26:35. Duży wkład w ten sukces miał Jakub Goleniewski – strzelec dwunastu bramek dla Nafciarzy. Starał się wtórować mu Piotr Szewczyk w szeregach gospodarzy, zaliczając jedenaście trafień.

Strzelcy ORLEN Wisły II Płock: Goleniewski 12, Fuksiński 8, Niedzielski 4, Maćkowiak 4, Żółtowski 3, Helwak 3, Babecki 1.

W kolejnym spotkaniu Nafciarze podejmą Eneę Orlęta Zwoleń. Wszystkich kibiców zapraszamy do Orlen Areny już w sobotę 9 kwietnia na godz. 20:00!