Po dwóch meczach w domu, ORLEN Wisła II Płock jedzie do stolicy. Już w sobotę – 18 marca o godz. 19:00, Nafciarze zmierzą się z AZS-em UW Warszawa. Jak w tym sezonie prezentują się ich przyszli rywale?

Kolejny wyjazd do stolicy

Trwa runda rewanżowa 22/23 I Ligi. ORLEN Wisła II Płock, która zmaga się w grupie C, ma za sobą już dwa pojedynki tej części rozgrywek – najpierw Nafciarze podjęli Juranda Ciechanów, czyli do niedawna lidera, zaś następnie SPR ROKiS Radzymin. Po domowych spotkaniach czeka ich wymagający wyjazd – ponownie do Warszawy, gdzie ostatnim razem grali z KS AZS-em AWF Warszawa, a teraz będą rywalizowali z AZS-em UW Warszawa (obecnie pierwszą drużyną w tabeli). Dla kibiców ORLEN Wisły Płock będzie to kolejna sobota bogata w Nafciarskie emocje, ponieważ o godz. 15:00 pierwszy zespół zagra z Sandrą Spa Pogoń Szczecin (w Orlen Arenie), a później – o godz. 19:00 swój wyjazdowy mecz rozpoczną zawodnicy drugiej drużyny.

Jeszcze raz z liderem

Ledwo co, ORLEN Wisła II Płock rywalizowała z liderem swojej grupy z Ciechanowa i pokonała go 34:30, a po starciu z radzyminianami, z którego również wyszła zwycięsko 37:18, znowu zmierzy się z zespołem z pierwszego miejsca. Sytuacja w tabeli grupy C stale się zmienia, zespoły z górnych miejsc trzymają pomiędzy sobą małe odległości punktowe, a dodatkowo zamieszanie wprowadza nierówna liczba rozegranych spotkań. Druga w stawce, Enea Orlęta Zwoleń ma już za sobą piętnaście kolejek, podczas gry Nafciarze odbyli dwanaście spotkań. Ostatnio Warszawiacy zasiedli na fotelu lidera, natomiast płocczanie znajdują się tuż za podium – na czwartej lokacie.

We wspomnianych dwunastu pojedynkach, ORLEN Wisła II Płock triumfowała dziesięć razy, a jej dobra passa trwa od 29 października 2022 roku. Drugą i – jak na razie – ostatnią porażkę zanotowali oni tydzień wcześniej (22.10)właśnie z AZS-em UW Warszawa. Wiślacy zapisali już na swoim koncie 30 punktów, posiadają bilans bramkowy +68 (419:351), natomiast pozycję drużynowego króla strzelców trzyma Marcel Niedzielski, z 101 trafieniami w 12 meczach.

Warszawiacy zagrali o dwa spotkania więcej niż płocczanie i posiadają lepszy stosunek zdobytych do straconych bramek + 94 (454:360), a także 33 punkty. Najwięcej trafień dla AZS-u UW Warszawa zanotował Dawid Szpejna – w 10 meczach było to 51 bramek. Drużynami, które postawiły się ekipie ze stolicy były: SPR PABiKSImpact Pabianice (24:23), KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki (31:30) oraz SCKS Jurand Ciechanów (22:17) i co ciekawe – wszystkie te spotkania AZS rozegrał „u siebie”.

Historia przemawia za warszawiakami

Patrząc na ostatni mecz i pojedynki z ubiegłego sezonu, sukcesy leżą po stronie AZU-u UW Warszawa. Jak wspomnieliśmy, pierwsze starcie Wisły i AZS-u w rozgrywkach 22/23 zwyciężyli goszczący w Orlen Arenie reprezentanci UW, a dla ORLEN Wisły II Płock była to druga i jak dotąd ostatnia porażka. Już do przerwy przyjezdni wygrywali 19:14, a mecz zakończyli rezultatem 36:30.  Czy tym razem Nafciarze postawią się zespołowi ze stolicy i podtrzymają dobrą passę? Przekonamy się już w sobotę!

Wyniki ostatnich meczów:

22 października 2022 r. – ORLEN Wisła II Płock 30:36 AZS UW Warszawa

13 kwietnia 2022 r.–AZS UW Warszawa 28:22 ORLEN II Wisła

4 grudnia 2021 r. – ORLEN Wisła II Płock 34:37 AZS UW Warszawa

Do boju Nafciarze – jesteśmy z Wami!