Dnia 12 listopada o godzinie 14:30 młodzi Nafciarze prowadzeni przez trenera Michała Skórskiego rozegrali mecz 7. kolejki zmagań w I Lidze w grupie C. W niedzielne popołudnie lepsi od płocczan okazali się gospodarze – zespół SPR Nowe Piekuty, który wygrał z Niebiesko-biało-niebieskimi 30:27.

Na koniec drugiego tygodnia listopada po prawie 21 dniach przerwy do grania w I Lidze powrócił zespół ORLEN Wisła II Płock. Młodzi Nafciarze pojechali do województwa podlaskiego, aby tam w roli gościa rywalizować w ramach meczu 7. serii zmagań I Ligi w grupie C. W niedzielę – 12 listopada podopieczni szkoleniowca Michała Skórskiego zmierzyli się z drużyną SPR Nowe Piekuty. Spotkanie mimo dosyć wyrównanego przebiegu zakończyło się minimalną wygraną gospodarzy – 30:27. Wśród Niebiesko-biało-niebieskich we wspomnianym pojedynku najlepiej zaprezentował się skrzydłowy – Bartosz Markowski, który w meczu trafiał do bramki rywala 7-krotnie.

Od samego początku wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Już w pierwszych minutach spotkanie zaczęło się układać nie po naszej myśli przez błędy, które popełnialiśmy w ataku, a dzięki którym drużyna z Piekut doprowadzała do szybkich kontr. Nasi rywale również popełniali błędy, po których byliśmy w stanie także wyprowadzić skuteczne kontry. Końcówka rywalizacji była bardzo nerwowa i pomimo walki z naszej strony byliśmy zmuszeni ostatecznie uznać wyższość rywala. Teraz skupiamy się na następnym meczu z zespołem MKS Piotrkowianin, w którym zrobimy wszystko, żeby wygrać. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców ORLEN Areny! – powiedział Bartosz Markowski, skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock.

Następne spotkanie ORLEN Wisła II Płock rozegra w roli gospodarza dnia 25 listopada (sobota) o godzinie 12:00. Rywalem Niebiesko-biało-niebieskich będzie MKS Piotrkowianin.

Serdecznie zachęcamy do przybywania do ORLEN Areny i dopingowania Nafciarzy w walce o zwycięstwo!

ORLEN Wisła II Płock (14:16) 27:30 SPR Nowe Piekuty

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Kępczyński, Markowski 7, Szostak 4, Kopciński 5, Janiszewski 2, Kruk 1, Baranau, Bednarski, Piórkowski 5, Wojno, Bartnicki, Ziółkowski 3, Żurawski.

SPR Nowe Piekuty: Łapiński, Niesterowicz, Roszkowski – Broniek 1, Nogal 5, Stawierej, Gumieniak 1, Porzeziński 2, Pruszyński 1, Kostro, Stec 2, Filipiuk 8, Kowalczyk 9, Bartosiak 1.