Domowy maraton ORLEN Wisły II Płock na zakończenie sezonu trwa. Po meczu z UMKS-em Trójka Ostrołęka czas na spotkanie z Pabiksem Impact Pabianice. Dzień po historycznym starciu pierwszej drużyny Nafciarzy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburg, młodzi Wiślacy zagrają przedostatni pojedynek w tym sezonie I ligi grupy C. Zapraszamy do ORLEN Areny – już 11 maja, o godz. 18:30!

Domowe zmagania na finiszu sezonu

Sezon I Ligi grupy C wielkimi krokami zmierza do końca. ORLEN Wisła II Płock ma przed sobą już tylko dwa mecze, które rozegra w najbliższych dniach przed własną publicznością. Nafciarze kontynuują domowy maraton, rozpoczęty w minioną sobotę, kiedy to mierzyli się z UMKS-em Trójka Ostrołęka. Do przerwy wygrywali z beniaminkiem 18:13, a mecz zakończyli triumfem 35:26 i powrócili na zwycięską ścieżkę. Teraz pora na kolejnego rywala i walkę o punkty!

Ponowne spotkanie ligowych sąsiadów

Przed pierwszym starciem ORLEN Wisły II Płock i Pabiksu Impact Pabianice w sezonie 2022/23, Nafciarze zajmowali czwarte miejsce w tabeli, a Pabiks piąte. Obecnie płocczanie i pabianiczanie również sąsiadują ze sobą, ale jedni i drudzy podskoczyli o jedną lokatę. Tym razem jednak różnicę stanowi liczba punktów zdobytych przez przyszłych rywali. Przed grudniowym spotkaniem drużyny równały się punktami, a na korzyść płocczan przemawiał lepszy bilans bramkowy. Teraz przewaga podopiecznych Michała Skórskiego jest zauważalna również jeśli chodzi o punkty – Pabiks posiada 43 punkty, zaś Nafciarze 48. Co istotne, nad piątą w tabeli Eneą Orlęta Zwoleń, pabianiczanie mają cztery punkty przewagi, lecz zwolenianie rozegrają już tylko jedno spotkanie. Oznacza to, że w najgorszym wypadku zespół z Pabianic zakończy sezon tuż za podium, ale cały czas posiada matematyczne szanse na wyższe cele – wszystkie trzy czołowe drużyny mają bowiem na koncie po 48 punktów.

Na zdobycz najbliższego rywala ORLEN Wisły II Płock złożyło się 14 wygranych, a jeden punkt zapewniła im porażka po rzutach karnych. Miała ona miejsce w połowie marca, gdy pabianiczanie przegrali z Mazurem Sierpc – 32:32, k.3:4. Od tamtego czasu zanotowali cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Najpierw wygrali 31:30 u siebie z Orlętami, a następnie na wyjeździe 31:24 z SMS-em ZPRP I Płock. Ich dobrą serię przerwał jednak mecz z KS Warszawianką, w którym ulegli warszawiakom 30:32 na własnym boisku. Ostatnie dwa spotkania ponownie zapewniły im komplet punktów, wygrali z: AZS-em AWF Warszawa – na wyjeździe – 36:28 i KKS-em Włókniarz Konstantynów Łodzki – w domu – 35:26. Najlepszym strzelcem zespołu z Pabianic niewątpliwie jest Mariusz Kuśmierczyk, który w 20 meczach zanotował 119 trafień, co daje niemal sześć bramek na mecz.

Odwrócić historię

ORLEN Wisła II Płock rywalizowała z Pabiksem w sezonie 2021/22. Pierwszy mecz – na wyjeździe – Nafciarze przegrali 31:33, po remisowej pierwszej połowie, a kolejno – w Płocku – ulegli pabianiczanom 25:28, tym razem już do przerwy tracąc trzy bramki – 9:12. Pierwsza potyczka w rozgrywkach 2022/23 to z kolei wygrana ORLEN Wisły II Płock. Chociaż mecz zakończył się wynikiem 37:39, „do szatni” Wiślacy prowadzili 20:13. Patrząc na trzy ostatnie mecze, w ORLEN Arenie możemy spodziewać się zaciętego pojedynku, a płocczanie mają okazję, by odwrócić kartę historii i tym razem dwukrotnie triumfować nad rywalem z Pabianic.

ORLEN Arena, czwartek – 11 maja, godz. 18:30 – przyjdź i wspieraj młodych Nafciarzy!