W środę wieczorem odbyło się spotkanie 21. kolejki I Ligi, grupy C. Nasza druga drużyna w wyjazdowym pojedynku zmierzyła się z AZS UW Warszawa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem korzystnym dla Nafciarzy, jednak ostatecznie zwyciężyli gospodarze.

I połowa

Wynik spotkania 21. kolejki otworzył zawodnik gospodarzy – Wiktor Przybysz. Na bramkę gracza AZS-u UW Warszawa odpowiedział Jakub Golewniewski, a następnie ponownie trafili miejscowi. Później znowu oglądaliśmy dwa celne rzuty Goleniewskiego, zaś pomiędzy nimi dwukrotnie piłkę między słupki wpakował Filip Węgielewski. W siódmej minucie AZS prowadził już trzema bramkami, przy rezultacie 6:3, natomiast w kolejnych Nafciarze zanotowali trzy trafienia i tym samym wyrównali wynik na 6:6. Po dwóch skutecznych akcjach Mateusza Żółtowskiego, również dwie zaliczył Dawid Szpejna, a następnie jeszcze dwa razy wymienili się oni bramkami. Niestety, karnego dla ORLEN Wisły II Płock nie wykorzystał Fuksiński. Podobne tempo powiększania wyniku powodowało, że kręcił się on wokół remisu. Dzięki bramkom Goleniewskiego i Fuksińskiego w końcówce pierwszej połowy, płocczanie zeszli do szatni, prowadząc 13:14.

II połowa

Po przerwie na pierwsze trafienie czekaliśmy trzy minuty, a ciszę obu drużyn przerwał Goleniewski, zaś później rzut karny zmarnowali gospodarze. Od 41. do 48. minuty na każdą bramkę graczy ORLEN Wisły II Płock, miejscowi odpowiadali swoimi dwoma, co spowodowało, że odebrali oni prowadzenie płocczanom i doprowadzili do rezultatu 20:18. Później Wiślacy próbowali gonić AZS, jednak gdy już udało im się dojść warszawiaków na jedną bramkę, z linii siódmego metra pomylił się Helwak, natomiast gospodarze zanotowali dwie udane akcję i na cztery minuty przed końcem meczu wygrywali 24:21. Ostatnie trafienie dla Nafciarzy oddał Marcel Niedzielski, a po nim punktowali już tylko miejscowi. Przez trzy minuty AZS-owi udało się dorzucić cztery bramki, dzięki czemu zwyciężyli oni 28:22.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Goleniewski 7, Żółtowski 5, Fuksiński 3, Niedzielski 3, Dzierbicki 1, Helwak 1, Maćkowiak 1, Rybicki 1.

Ostatni mecz ORLEN Wisły II Płock w sezonie 2021/2022 zaplanowano na 30 kwietnia. Płocczanie ponownie udadzą się do stolicy, gdzie tym razem zagrają z KS Warszawianką Warszawa. Trzymamy kciuki!