Przed ORLEN Wisłą II Płock ostatnie domowe spotkanie w pierwszej części sezonu 2022/2023. Młodzi Nafciarze, w ósmej kolejce I Ligi, podejmą KS Warszawiankę. Początek meczu w sobotę – 26 listopada o godz. 11:00 – do zobaczenia w Orlen Arenie! 

Ostatni raz w tym roku!

Pierwsza część sezonu 2022/2023 I Ligi okazała się krótsza niż zapowiada się druga. W okresie od września do grudnia 2022, ORLEN Wiśle Płock zaplanowano dziewięć meczów, a siedem z nich już się odbyło. Teraz przed młodymi Nafciarzami starcie ósmej serii i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie „u siebie”. Już w sobotę – 26 listopada o godz. 11:00, Wiślacy podejmą KS Warszawiankę. Zapraszamy do Orlen Areny!

ORLEN Wisła II Płock ma za sobą świetny start. Płocczanie po siedmiu pojedynkach w grupie C, zajmują czwarte miejsce w tabeli, w której równają się punktami z AZS UW Warszawa, jednak warszawiacy rozegrali o jeden mecz więcej. Nafciarze zanotowali pięć zwycięstw oraz dwie porażki i na ten moment zapisali na swoim koncie piętnaście punktów, a także 235 bramek, przy 204 straconych, co daje im dodatni bilans na poziomie 31 trafień. Za Wiślakami uplasował się natomiast SPR Pabiks Impact Pabianice, który po sześciu spotkaniach ma 12 punktów, a ORLEN Wisła II Płock zmierzy się z nim w dziewiątej kolejce zmagań. Jeśli chodzi o najlepszych strzelców – w czołówce drużyny i ligowej grupy – znaleźli się Marcel Niedzielski (57 bramek) oraz Oliwier Kamiński (53 bramki).

Nienajlepszy sezon

KS Warszawianka, pierwszy mecz w sezonie 2022/2023, rozegrała na wyjeździe – z SPR-em Rokis Radzymin i pokonała gospodarzy, przy wyniku 29:20. Jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie, jak do tej pory, zwycięstwo warszawiaków, którzy w następnych starciach ulegli AZS-owi UW Warszawa (19:30), MKS Mazurowi Sierpc (22:29), Enea Orlętom Zwoleń (16:30), SMS-owi ZPRP Płock (26:46), SPR-owi Pabiks Impact Pabianice (31:32) oraz – po rzutach karnych – KS AZS-owi AWF Warszawa (25:25, k.4:5).

Przyszli rywale ORLEN Wisły II Płock, po jednej wygranej i sześciu porażkach (jednej po karnych), uplasowali się na 11 z 12 pozycji, w klasyfikacji grupy C. Ich najlepszym strzelcem jest natomiast Krzysztof Wnękowski, który zanotował 49 bramek w 7 spotkaniach. Patrząc na dotychczasowe rezultaty meczów KS Warszawianki oraz miejsce w tabeli, można stwierdzić, że warszawiacy radzą sobie nieco gorzej, niż w poprzednich rozgrywkach, które zakończyli na siódmej lokacie (o jeden wyższej niż Nafciarze). Należy jednak zaznaczyć, że w ostatnich dwóch starciach, byli o krok od wyrwania rywalom punktów.

Wisła 1:1 Warszawianka

Pierwsze spotkanie ORLEN Wisły II Płock i KS Warszawianki, w sezonie 2021/2022, odbyło się w Orlen Arenie. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy w jej trakcie wygrywali 13:5, a ostatecznie zeszli do szatni prowadząc 17:9. W drugiej części gry, goście doszli Nafciarzy na dwie bramki, przy wyniku 24:22, jednak nie zdołali wyrównać wyniku, a tym bardziej odebrać płocczanom wygranej. Pojedynek zakończył się rezultatem 32:26 i komplet punktów został w Płocku.

Drugi mecz miał miejsce w Warszawie i był on dla ORLEN Wisły II Płock ostatnim starciem w sezonie 2021/22. Po pierwszych trzydziestu minutach, wyraźnie przeważała KS Warszawianka, która już do przerwy wypracowała siedmiobramkowe prowadzenie – 17:10. Po powrocie do gry i dziesięciu minutach drugiej połowy, wynik wynosił 24:13, zaś finalnie gospodarze zwyciężyli 37:28.

Kibice! To ostatnia okazja do zobaczenia młodych Nafciarzy w Orlen Arenie, w tym roku! Przyjdźcie dopingować ORLEN Wisłę II Płock w walce o kolejne ligowe punkty!

Sobota – 26 listopada, godz. 11:00, Orlen Arena – do zobaczenia!