Po raz ostatni w tym sezonie! W niedzielny wieczór – 14 maja o godz. 19:00, ORLEN Wisła II Płock zakończy rozgrywki 2022/2023 domowym meczem z KS-em AZS AWF Warszawa. Płocczanie zawalczą o bardzo ważne punkty w kontekście finalnych rozstrzygnięć.

To już jest koniec

„Co dobre, szybko się kończy” – tak właśnie można powiedzieć o sezonie 2022/2023 w wykonaniu ORLEN Wisły II Płock, który mijał nam bardzo szybko. Młodzi Nafciarze mają za sobą 21 meczów, w których pokazali się od naprawdę dobrej strony, a ich ciężka praca zaowocowała świetnymi wynikami. Teraz przed nimi ostatni pojedynek w tym sezonie, który rozegrają z KS-em AZS AWF Warszawa już w 14 maja o godz. 19:00. Podobnie jak dwa poprzednie starcia Wiślaków, niedzielne spotkanie odbędzie się w ORLEN Arenie.

Wisła vs AWF

W czwartek – 11 maja, ORLEN Wisła II Płock mierzyła się z sąsiadującym z nią w tabeli Pabiksem Impact Pabianice. Pierwsza połowa pojedynku była wyrównana, co odzwierciedlał jej wynik – 15:15, natomiast w drugiej stery spotkania przejęli pabianiczanie. Po przerwie, obie ekipy dołożyły po kilka bramek, natomiast od 35. do 41. min. gospodarze zaliczyli przestój, zaś goście serię pięciu trafień, co dało im prowadzenie 24:18. Płocczanie próbowali ratować wynik, ale nie zdołali już dogonić rywali, ani zmniejszyć ich przewagi. Mecz zakończył się rezultatem 27:33 i wygraną drużyny z Pabianic, która doszła Wiślaków w tabeli na dwa punkty.

Obecnie Nafciarze znajdują się na trzecim miejscu z 48 punktami, natomiast pabianiczanie na czwartym z 46. Obie drużyny mają przed sobą ostatnie mecze, więc Pabiks ma jeszcze szanse, żeby wejść na podium. Pojedynek ORLEN Wisły II Płock z KS-em AZS AWF Warszawa odbędzie się w 21. kolejce zmagań I Ligi grupy C, a mecz ostatniej kolejki Wisła rozegrała już wcześniej – w kwietniu z KKS Włókniarzem. Przed płocczanami w tabeli uplasowały się zespoły: SCKS Jurand Ciechanów – 21 spotkań i 51 punktów oraz AZS UW Warszawa – 20 spotkań i 48 punktów.

Jeśli chodzi o przyszłych rywali Nafciarzy – KS AZS AWF Warszawa, znajdują się oni na dziesiątym miejscu w tabeli z 15 punktami, ale do końca sezonu zmierzą się jeszcze w dwóch pojedynkach – z ORLEN Wisłą II Płock oraz Eneą Orlęta Zwoleń. AWF ma na koncie sześć wygranych, w tym trzy po rzutach karnych oraz czternaście przegranych. Po pięciu porażkach, warszawiacy zdobyli pierwsze punkty na początku listopada w meczu z KS Warszawianką, po regulaminowym czasie gry wynik wynosił 25:25, zaś po serii karnych zwyciężył AWF – k. 5:4. W następnej kolejce, warszawiacy zanotowali już „pełną” wygraną, pokonując zespół z Radzymina 26:24.

W lutym zakończyli remisami i karnymi jeszcze dwa spotkania – z Mazurem Sierpc oraz KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki, które zwyciężyli odpowiednio k. 5:4 oraz 6:5. Punkty zagwarantował im również walkower z Eneą Orlęta Zwoleń, natomiast ostatnią wygraną zanotowali na początku marca z UMKS Trójką Ostrołęka, zdobywając prawie 50 bramek! Pojedynek zakończył się wynikiem 49:36. Od tamtej pory warszawiacy ulegli sześciu rywalom: SMS Płock (32:36), Jurandowi Ciechanów (26:36), Warszawiance (28:31), Rokisowi Radzymin (25:26), Pabiksowi (28:36) oraz UW Warszawa (26:37).

Drugi raz w tym roku

Oba mecze ORLEN Wisły Płock i KS-u AZS AWF Warszawa zaplanowano w 2023 roku. Pierwszy z nich odbył się 15 lutego w Warszawie, a dla Nafciarzy był to pierwszy wyjazd po świąteczno-noworocznej przerwie. Wtedy płocczanie znajdowali się na piątej pozycji w tabeli, zaś warszawiacy na dziewiątej, co oznacza, że obecnie odległość pomiędzy nimi jest znacznie większa, ponieważ Wisła wskoczyła na trzeci stopień podium, a KS jest teraz dziesiąty. Wracając do lutowego spotkania, jego pierwszy kwadrans był wyrównany, natomiast później przewagę zaczęli budować zawodnicy ORLEN Wisły II Płock, co szło im bardzo dobrze i już do przerwy wygrywali ośmioma bramkami – 19:11. Na początku drugiej połowy przewaga gości doszła do dziesięciu trafień, a na tablicy widniał rezultat 13:23. Ostatecznie Wiślacy wyjechali ze stolicy ze zwycięstwem 37:29 i kompletem punktów.

W ORLEN Arenie czeka nas ostatnie i niezwykle ważne starcie, dlatego zachęcamy wszystkich kibiców do spędzenia niedzielnego wieczoru z naszą drugą drużyną, a także wsparcia Nafciarzy na mecie rozgrywek 22/23!

ORLEN Arena, niedziela – 14 maja, godz. 19:00 – przyjdź i wspieraj młodych Nafciarzy!