W sobotę – 20 stycznia o godzinie 17:30 ORLEN Wisła II Płock rozegrała pierwsze spotkanie w tym roku, w którym Niebiesko-biało-niebiescy zmierzyli się z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Mecz 12. serii w I Lidze w grupie C zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Michała Skórskiego – 27:25, dzięki czemu Nafciarze powiększyli swój dorobek o komplet 3 punktów.

Na początek rywalizacji w 2024 roku ORLEN Wisła II Płock rywalizowała na wyjeździe z drużyną KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki. W sobotę – 20 stycznia Nafciarze rozegrali pojedynek 12. kolejki, który to rozstrzygnęli na swoją korzyść, odnosząc triumf 27:25 nad oponentem z województwa łódzkiego. Najlepiej wśród Niebiesko-biało-niebieskich w tym spotkaniu spisali się rozgrywający – Jan Przykłota oraz skrzydłowy – Krystian Szostak, którzy do bramki rywala trafiali aż 6-krotnie. Po 12. rundach zmagań I Ligi w grupie C podopieczni trenera Michała Skórskiego plasują się na 8. miejscu w tabeli z 12 punktowym dorobkiem.

Cieszy nas wygrany mecz, lecz to nie było to, czego dokładnie od siebie oczekujemy. W ataku popełniliśmy dużo błędów i nie wykorzystaliśmy kilku piłek. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni ze zdobyczy punktowej i przechodzimy do przygotowań do następnego spotkania w Płocku, gdzie także zawalczymy o punkty. – skomentował Krystian Szostak, skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock.

W następnej kolejce młodzi Nafciarze zagrają jako gospodarz i podejmą w Płocku zespół UMKS Trójka Ostrołęka. Spotkanie odbędzie się 3 lutego. Skorzystajmy z okazji i zagrzejmy dopingiem ORLEN Wisłę II Płock.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania Niebiesko-biało-niebieskim!

KKS Włókniarz Konstantynów (11:14) 25:27 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Rutkowski – Przykłota 6, Piwowarczyk, Szostak 6, Kopciński 2, Janiszewski 5, Kruk 4, Baranau 1, Owsik, Wojno 3, Szydlik.

KKS Włókniarz Konstantynów: Sikora – Borsiak 1, Kubiak, Mikulski 1, Yanushkevich 4, Lux, Wasiak 6, Kubiak, Borsiak, Kaźmierski, Samulczyk 5, Szewczyk 8.