W piątek – 1 grudnia o godzinie 18:45 młodzi Nafciarze pod wodzą trenera Michała Skórskiego rywalizowali z wiceliderem tabeli – drużyną SPR PAKBIS IMPACT Pabianice w ramach zmagań 10. serii I Ligi w grupie C. Pojedynek z zespołem z województwa łódzkiego zakończył się porażką Niebiesko-biało-niebieskich – 24:40.

Na początek zmagań w grudniu ORLEN Wisła II Płock walczyła na wyjeździe z zespołem SPR PAKBIS IMPACT Pabianice, który to obejmuje pozycję wicelidera tabeli w I Lidze w grupie C. W piątkowy wieczór – 1 grudnia, Nafciarze pod wodzą Michała Skórskiego rozegrali zawody, w których ulegli lepiej dysponowanemu rywalowi z województwa łódzkiego – 24:40. W szeregach płocczan najwięcej bramek we wspomnianym spotkaniu rzucił rozgrywający – Jan Przykłota, który na listę strzelców wpisał się aż 7 razy. Po 10. kolejkach rywalizacji I Ligi w grupie C Wiślacy zajmują 8. miejsce w tabeli z 9 punktowym dorobkiem.

Jadąc do Pabianic spodziewaliśmy się bardzo trudnego pojedynku, ponieważ mieliśmy się mierzyć z drużyną z najlepszej trójki w naszej lidze. Przez pierwsze 15 minut spotkania udało nam się powstrzymać rywala przed oddaleniem się na większą ilość bramek, przez co w tym okresie mecz był zacięty. Niestety nasza słaba postawa w obronie i dołożone do tego błędy w ataku w pierwszej jak i drugiej połowie poskutkowały szybkimi kontrami i wyjściem gospodarzy na bezpieczną przewagę, której nie oddali już do samego końca. Teraz musimy wyrzucić z głowy wspomniane zawody i skupić się na następnych, gdzie czeka już na nas trzecia siła ligi – AZS UW Warszawa, a więc kolejny bardzo wymagający przeciwnik. – skomentował Damian Piórkowski, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

W kolejnej rundzie młodzi Nafciarze wystąpią w roli gospodarza i podejmą w Płocku drużynę AZS UW Warszawa. Spotkanie zaplanowano na wtorek – 5 grudnia na godzinę 20:00 i będzie ono miało miejsce w ORLEN Arenie.

Skorzystajmy z okazji i we wtorek zagrzewajmy wspólnie młodych Nafciarzy do walki!

SPR PAKBIS IMPACT Pabianice (15:8) 40:24 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Rutkowski – Przykłota 7, Piwowarczyk, Kępczyński 3, Markowski 5, Kruk 1, Baranau, Owsik 1, Bednarski 1, Piórkowski 2, Wojno 2, Bartnicki 1, Szydlik 1, Żurawski.

SPR PAKBIS IMPACT Pabianice: Cieślak 1, Jędrzejewski, Zielonka – Domagalski 3, Urbański 4, Baranowski 2, Okapa 8, Małecki 2, Helman 4, Starzec 5, Kurpeta 1, Kruk 1, Jurgilewicz 2, Tadysiak 3, Kaźmierczak, Kuśmierczyk 4.