W poniedziałek – 23 października o godzinie 20:15 młodzi Nafciarze podjęli we własnej hali KS AZS AWF Warszawę. Po ostatnim gwizdku sędziowskim ORLEN Wisła II Płock miała powody do zadowolenia, ponieważ wyraźnie pokonali rywala – 34:26.

Młodzi Nafciarze w tym tygodniu w ramach 6. kolejki zmagań w I lidze w grupie C zmierzyli się z KS AZS AWF Warszawą. Rywal ze stolicy musiał uznać wyższość dobrze dysponowanych płocczan, którzy pokonali klub z Warszawy aż 8-trafieniami wygrywając spotkanie – 34:26. Dzięki zwycięstwu Wiślacy poprawili swoją sytuację w ligowej tabeli dopisując po raz drugi w sezonie komplet punktów, dzięki czemu plasują się obecnie na 8. miejscu. Najlepiej dysponowanym zawodnikiem we wczorajszej rywalizacji był skrzydłowy Jakub Wielgucki, który mecz zakończył z 13-punktowym dorobkiem.

Mecz zakończył się wynikiem na naszą korzyść. Jesteśmy zadowoleni, że w końcu zdobyliśmy 3 punkty, aczkolwiek nie jesteśmy usatysfakcjonowani w 100%, ponieważ ponownie popełniliśmy masę błędów i oddaliśmy bardzo dużo niecelnych rzutów. Tak jak już wcześniej wspomniałem bardzo cieszymy się ze zdobyczy punktowej, a teraz czas się skupić na kolejnych meczach. – powiedział Krystian Marchewka, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Aby rozegrać kolejne spotkanie w ramach 7. serii ORLEN Wisła II Płock uda się do Piekut, gdzie podejmie miejscowe SPR Nowe Piekuty. Mecz odbędzie się w niedzielę – 12 listopada o godzinie 14:30.

Do boju Nafciarze!

ORLEN Wisła II Płock (21:11) 34:26 KS AZS AWF Warszawa

ORLEN Wisła II Płock: Sobiecki, Rutkowski – Przykłota, Piwowarczyk 1, Kępczyński 1, Markowski 6, Marchewka 6, Kopciński 2, Janiszewski 3, Kruk, Baranau, Wielgucki 13, Piórkowski, Wojno 1, Bartnicki 1, Ziółkowski.

KS AZS AWF Warszawa: Zając, Zwolakiewicz, Filipkowski – Rogowski 1, Grzanowski 4, Niedzielski 1, Romanowski 4, Chojnacki 3, Rabiej, Chepyha 7, Rogowski, Słomiński 2, Lipka 1, Ciechomski, Rutkowski, Niedziółka 3.