Po ponad dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach, do zmagań w I Lidze wracają zawodnicy ORLEN Wisły II Płock. Młodzi Nafciarze podejmą KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki w spotkaniu jedenastej kolejki. Porozmawialiśmy też z graczami drugiej drużyny, którzy wzięli udział w przygotowaniach pierwszego zespołu!

Powrót po długiej przerwie i nierówny terminarz

Po pierwszym zespole przyszedł również czas na drugą drużynę ORLEN Wisły Płock! Młodzi Nafciarze wznowią klubowe rozgrywki po ponad dwóch miesiącach przerwy. Na początku zmierzą się KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki, a będzie to pojedynek jedenastej kolejki I Ligi grupy C. Mecz zaplanowano na niedzielę – 12 grudnia na godz. 16:00, w Orlen Arenie.

Sezon 2022/2023, dla pierwszoligowców z grupy C, rozpoczął się 24 września 2022 r. Na jesienną część tegorocznych zmagań zaplanowano dziewięć meczów, zaś na rundę wiosenną pozostałe trzynaście. Należy zauważyć, że wiele spotkań poszczególnych drużyn odbyło się w zmienionych terminach, co wpłynęło na układ w tabeli. Pokazuje to sytuacja ORLEN Wisły II Płock, która na ten moment zagrała osiem meczów, podczas gdy Trójka Ostrołęka ma na koncie jedenaście pojedynków. Na początku 2023 roku, drużyny dograją mecze z pierwszej połowy sezonu, zaś następnie wystartuje runda rewanżowa.

Co jest mocną stroną ORLEN Wisła II Płock w tym sezonie?

Myślę, że nasza pozycja na koniec 2022 roku jest bardzo dobra i jesteśmy z niej zadowoleni. Z większością chłopaków graliśmy już wcześniej w rozgrywkach juniorskich, więc znamy się doskonale, a nowi zawodnicy szybko wdrożyli się do składu i dobrze rozumiemy się na boisku. Przygotowania trwają cały czas, jednak dużo pracy przed nami, by wyeliminować błędy i zdobyć jeszcze lepszy wynik w drugiej części rozgrywek. Myślę, że naszym atutem jest charakter oraz młodość, która przejawia się sportową walką do ostatnich minut spotkania. Zdecydowanie musimy zachować większy spokój na boisku oraz popracować nad skutecznością w atakumówi o sytuacji w drużynie Mateusz Żółtowski, skrzydłowy ORLEN Wisły II Płock.

Piąta Wisła i ósmy KKS

Niebiesko-Biało-Niebiescy zainaugurowali zmagania 22/23 meczem z beniaminkiem z Ostrołęki, którego pokonali dziewięcioma bramkami (34:25). Następnie ulegli Jurandowi Ciechanów 29:34, natomiast w kolejnych sześciu meczach zanotowali już tylko jedną porażkę – z AZS-em UW Warszawa (30:36). Pozostałe pięć starć, płocczanie zakończyli zwycięsko, pokonując: SPR ROKiS Radzymin (36:23), MKS Mazura Sierpc (40:29), Eneę Orlęta Zwoleń (37:30), SMS ZPRP I Płock (29:27) oraz Pabiks Impact Pabianice (39:37). Planowo mieli zagrać też z KS Warszawianką Warszawa, jednak na wniosek klubu gości mecz się nie odbył. Sześć zwycięstw i dwie przegrane dały Nafciarzom czwarte miejsce w tabeli (mimo nie rozegrania jednego meczu). Obecnie – po styczniowym spotkaniu zespołów z Pabianic i Konstantynowa – pabianiczanie wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli, zaś Wisła i AZS UW Warszawa spadły o jedną lokatę. Nafciarze obejmują więc teraz piąte miejsce z 18 punktami oraz różnicą bramkową „33”(274:241) i są drużyną z najmniejszą liczbą rozegranych kolejek. Nie można nie wspomnieć także o najlepszych strzelcach Niebiesko-Biało-Niebieskich – Marcelu Niedzielskim (68 bramek/8 meczów) i Oliwierze Kamińskim (63 bramki/8 meczów) , którzy zajmują 2. i 3. miejsce w klasyfikacji całej grupy C.

Ze względu na zmiany terminów, najpierw obejrzymy mecz ORLEN Wisły II Płock z jedenastej kolejki, a dopiero (trzy dni później) z dziesiątej. Płocczanie wrócą na parkiet meczem z KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki, który obecnie znajduje się na ósmej pozycji w grupie C. Zespół z Konstantynowa ma za sobą dziesięć pojedynków – cztery sukcesy i sześć porażek – oraz 12 punktów i bilans bramkowy „-41” (254:295). Jak wspominaliśmy wyżej, pod koniec stycznia KKS zmierzył się z Pabiksem Impact Pabianice i uległ mu 20:33 (10:15). We wcześniejszych kolejkach wygrywał natomiast z: KS AZS-em AWF Warszawa (37:22), UMKS Trójką Ostrołęka (30:22), AZS-em UW Warszawa (31:30) oraz KS Warszawianką (28:24) i musiał uznać wyższość: Juranda Ciechanów (13:29), ROKiS-u Radzymin (22:26), MKS Mazura Sierpc (27:37), Enei Orlęta Zwoleń (23:35) oraz SMS-u ZPRP I Płock (23:37).  Pojedynek Wisły z KKS-em będzie pierwszym w tym sezonie, zaś w minionym dwa razy górą byli płocczanie.

Młodzi Nafciarze z doświadczeniem w pierwszej drużynie!

 Podczas przygotowań do wznowienia ligowych zmagań, ORLEN Wisła Płock osłabiona nieobecnością zawodników, którzy udali się na Mistrzostwa Świata 2023, trenowała wraz z graczami drugiej drużyny. Młodzi Nafciarze nie tylko wzięli udział w treningach, ale również w sparingach z zespołami z PGNiG Superligi! O swoich wrażeniach opowiedzieli nam Marcel Niedzielski oraz Filip Błaszczak!

Ostatni czas w pierwszej drużynie i gra z tak doświadczonymi zawodnikami były okazją do zebrania doświadczenia i możliwością rozwoju. Tak samo jak sparingi, w których dostałem szanse wystąpienia na parkiecie. Większość czasu grałem w obronie i mogłem zdążyć się z graczami z PGNiG Superligi, co było fajnym doświadczeniem i pozwoliło mi na podniesienie moich umiejętności w defensywie. Był to bardzo pozytywny okres!skomentował udział w przygotowania pierwszego zespołu – Filip Błaszczak, rozgrywający.

Moje odczucia z trenowania i gry z pierwszą drużyną są pozytywne! W sparingach grałem głównie w defensywie, więc miałem szansę zderzyć się z zawodnikami, mierzącymi się na co dzień w Superlidze, co było fajnym doświadczeniem. Jestem zadowolony ze swoich występów oraz z tego, że przez ostatnie tygodnie treningów, przy doświadczonych graczach ORLEN Wisły Płock, mogłem poprawić swoje umiejętności gry w obroniepowiedział o swoich odczuciach Marcel Niedzielski, rozgrywający.

Niedziela – 12 lutego, godz. 16:00, Orlen Arena – przyjdź i wspieraj Młodych Nafciarzy!