W miniony weekend ORLEN Wisła II Płock rozegrała w stolicy mecz 19. kolejki w ramach zmagań I Ligi w grupie C. Pomimo 7-bramkowej straty po pierwszej połowie młodzi Nafciarze finalnie wygrali spotkanie z KS AZS AWF Warszawą – 26:25.

Drużyna ORLEN Wisły II Płock pod dowództwem Michała Skórskiego w miniony weekend udała się do stolicy, aby tam podjąć zespół KS AZS AWF Warszawa. Mimo gorszej postawy w pierwszej połowie młodzi Nafciarze nie złożyli broni i dzięki swojej waleczności zwyciężyli w meczu 19. kolejki – 26:25, dzięki czemu wywieźli z Warszawy komplet punktów. Najwięcej bramek we wspomnianym spotkaniu rzucili rozgrywający – Mateusz Janiszewski i Gabriel Bartnicki oraz skrzydłowy – Jakub Wielgucki, którzy na listę strzelców wpisywali się 5-krotnie. Świetna seria w wykonaniu ORLEN Wisły II Płock trwająca od początku nowego roku gwarantuje płocczanom obecnie 6. miejsce w tabeli I Ligi w grupie C, ze stratą jedynie 4 punktów do czwartego miejsca.

Od początku ten mecz nie układał się po naszej myśli.  W prosty sposób gubiliśmy piłki w ataku i traciliśmy sporo bramek po szybkich kontrach i przez to przegrywaliśmy siedmioma bramkami do przerwy. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani do odrabiania strat, byliśmy skuteczniejsi w ataku i dobrze zagraliśmy w obronie, tracąc tylko siedem bramek. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że taka gra jak dzisiaj nie przyniesie nam punktów z wyżej notowanymi rywalami. Myślę, że ten mecz będzie dla nas motywacją do jeszcze cięższej pracy na treningach. – skomentował Szymon Kwasiborski, bramkarz ORLEN Wisły II Płock.

W kolejnym pojedynku w środę – 27 marca o godzinie 20:00 ORLEN Wisła II Płock zawalczy w roli gospodarza z drużyną SPR Nowe Piekuty. Młodzi Nafciarze zagrają w hali ZST „70”.

Serdecznie zachęcamy do dopingowania podopiecznych trenera Michała Skórskiego w walce o kolejne punkty w tym sezonie!

KS AZS AWF Warszawianka (18:11) 25:26 ORLEN Wisła II Płock

KS AZS AWF Warszawianka: Filipkowski, Powała, Zwolakiewicz – Rogowski, Grzanowski 1, Chojnacki 2, Rabiej 6, Chepyha 3, Lipka 2, Ciechomski 3, Ciepluch 6, Niedziółka 2.

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota, Piwowarczyk 3, Kępczyński, Szostak 3, Janiszewski 5, Żurawski, Baranau, Niedzielski, Wielgucki 5, Piórkowski 3, Bartnicki 5, Savytskyi 2.