Raptem 3 dni po spotkaniu z MKS Piotrkowianinem ORLEN Wisła II Płock udała się do Ostrołęki, gdzie w ramach meczu 26. kolejki podejmowała w roli gościa zespół UMKS Trójka Ostrołęka. We wtorkowej rywalizacji podopieczni trenera Michała Skórskiego triumfowali nad rywalami różnicą 5 trafień – 29:24, dzięki czemu do Płocka powrócili z kompletem punktów.

We wtorkowy wieczór młodzi Nafciarze rozegrali kolejne spotkanie w ramach rywalizacji I Ligi w grupie C. Podczas meczu 26. kolejki płocczanie stawili czoła na wyjeździe drużynie UMKS Trójka Ostrołęka. Mecz rozgrywany 17 kwietnia zakończył się 5-bramkowym zwycięstwem ORLEN Wisły II Płock – 29:24, dzięki któremu Niebiesko-Biało-Niebiescy dopisali na swoje konto komplet punktów. Kluczową postacią działań ofensywnych zespołu prowadzonego przez Michała Skórskiego we wspomnianym pojedynku był obrotowy – Bartłomiej Kępczyński, który łącznie zdobył 7 bramek. Dzięki 11 triumfowi w drugiej części sezonu 2023/2024 młodzi Nafciarze plasują się obecnie na 4. miejscu w tabeli grupy C z dorobkiem 42 punktów.

Pierwsze 20 minut meczu zagraliśmy w miarę poprawnie zarówno w obronie, jak i w ataku. W momencie wyłączenia naszego środkowego na singla zaczęły się problemy w ataku, a także nasza obrona przestała być taka aktywna jak na początku. W drugiej połowie mieliśmy sporo błędów w ataku i nietrafionych piłek oraz problemy z szybkim powrotem do obrony. Na szczęście nasz przeciwnik również popełniał dużą ilość błędów, a Karol Trzciński odbił parę piłek w końcówce, co finalnie pozwoliło nam wygrać ten mecz. Myślę, że nasza gra z kołem była elementem, który bardzo dobrze funkcjonował w tym meczu, jednak cała reszta wymaga przemyślenia i wyciągnięcia wniosków. Cieszymy się z wygranej, ale nie koniecznie z samego meczu. Przed nami starcie z Pabianicami i jeżeli nie zmniejszymy ilości błędów, będzie to smutne dla nas spotkanie. – powiedział Patryk Sobiecki, bramkarz ORLEN Wisły II Płock.

Już w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 18:00 młodzi Nafciarze staną do walki przed własną publicznością z wiceliderem tabeli w grupie C – SPR PAKBIS IMPACT Pabianice.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania ORLEN Wiśle II Płock podczas meczu 23. serii!

UMKS Trójka Ostrołęka (11:17) 24:29 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Sobiecki, Rutkowski, Trzciński – Przykłota 3, Piwowarczyk 1, Kępczyński 7, Szostak 1, Kruk 1, Baranau 4, Wielgucki 5, Owsik 1, Piórkowski 5, Bartnicki 1, Ziółkowski.

UMKS Trójka Ostrołęka: Rybicki, Szurnicki, Wysocki – Jędrzejewski 1, Świerżewski, Turski 3, Malkhasyan 3, Marszałek 5, Kaczyński, Sypiański 2, Brzozowski 3, Pachucki, Obidziński 3, Celiński 3, Kośnik 1.