Przed nami kolejny mecz, w ramach rozgrywek I Ligi w Płocku. Nasz drugi zespół zmierzy się z trzecią drużyną w tabeli grupy C – SCKS-em Jurand Ciechanów. W sobotę 26 marca na godz. 11:00 zapraszamy do Orlen Areny!

Mecz z Ciechanowem jest dla nas szansą na zrewanżowanie się za porażkę w poprzedniej rundzie. Jurand jest dobrze ułożoną drużyną, a świadczy o tym miejsce w tabeli. Uważam jednak, że jesteśmy w ostatnim czasie w dobrej dyspozycji i że 3 punkty zostaną w Płocku. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Orlen Areny w najbliższą sobotę o godzinie 11 – powiedział najlepszy strzelec naszej drugiej drużyny – Mateusz Fuksiński.

Minimalna przegrana

Mecz ORLEN Wisły II Płock z Jurandem w Ciechanowie, w pierwszej części sezonu, rozpoczął się od czterobramkowego prowadzenia gospodarzy. Po trzech minutach spotkania, wynik otworzył zawodnik miejscowych – Marcin Smolarek, a płocczanie celnym rzutem odpowiedzieli dopiero w dziewiątej minucie. Długie milczenie Nafciarzy przerwał wtedy Jakub Goleniewski, a drugie trafienie należało do Dominika Mierzwickiego. Wiślacy nie mogli dogonić Juranda, który z minuty na minutę podwyższał swoją przewagę. Do 22 min. jedynie Goleniewski i Mierzwicki byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy – pierwszy z nich zdobył, do tego czasu, trzy bramki, zaś drugi cztery. Jako trzeci na listę strzelców płocczan wpisał się Michał Łobodziński, a do przerwy oglądaliśmy jeszcze trzy udane akcje Mateusza Fuksińskiego i jedną Dominika Mierzwickiego. Ostatecznie po pierwszej połowie Nafciarze przegrywali trzema bramkami, co i tak wydawało się pozytywnym zakończeniem, ponieważ w pewnym momencie strata Wiślaków wynosiła już pięć trafień.

Drugą połowę spotkania ORLEN Wisła II Płock zaczęło nieco lepiej – pierwszą bramkę, w tej części gry, dla niebiesko-biało-niebieskich zdobył Dominik Mierzwicki, w 32. min. Po przerwie obserwowaliśmy gonitwę przyjezdnych za gospodarzami, zespół z Ciechanowa trzymał swoich gości na dystans dwóch-trzech trafień. W 46. min. celny rzut zaliczył Igor Helwak, a po jego bramce padły jeszcze cztery trafienia Wiślaków z rzędu, w wyniku czego, na tablicy wyników pojawił się rezultat 23:25 dla Nafciarzy. Niestety, na pięć minut przed końcem płocczanie zanotowali ostatnią bramkę w tym meczu, natomiast gospodarze dołożyli jeszcze trzy, dzięki czemu wygrali z ORLEN Wisłą II Płock 27:26. Trzy punkty zostały w Ciechanowie, a Wiślacy musieli pogodzić się z porażką.

Mocny rywal?

Czy zespół SCKS-u Jurand Ciechanów można określić mianem mocnego rywala? Patrząc na tabelę, z pewnością, są oni mocnym konkurentem – mimo najmniejszej liczy rozegranych meczów zajmują trzecie miejsce. Taką pozycję zawdzięczają dziesięciu wygranym oraz jedynie trzem porażkom (z czego jednej po rzutach karnych). Nafciarze natomiast mają na swoim koncie sześć zwycięstw, a także dziewięć niepowodzeń, co zapewniło im siódmą lokatę, jednak rozegrali oni o dwa spotkania więcej.

SCKS Jurand Ciechanów sezon 2021/2022 otworzył zwycięstwem z GROT-em Anilana Łódź (31:29), czyli zespołem, który obecnie przoduje w ligowej tabeli grupy C. Pierwsze niepowodzenie ciechanowianie zaliczyli dopiero w siódmej kolejce rozgrywek z AZS-em UW Warszawa. Po regulaminowym czasie gry tablica wyników wskazywała wtedy remis (28:28), a o ostatecznym zwycięstwie warszawiaków zadecydowała seria rzutów karnych, którą zwyciężyli 3:1. Jurand uległ jeszcze SMS-owi ZPRP I Płock (33:36), a po wznowieniu rozgrywek, w rewanżowym spotkaniu, Anilanie Łódź (26:27). Poza wspomnianymi trzema meczami zawodnicy Juranda odnotowali same mniejsze lub większe sukcesy.

Nafciarze, do zobaczenia w Orlen Arenie! 26 marca – sobota – 11:00