Najpierw Superliga, później spotkanie młodych Nafciarzy w ramach I Ligi grupy C. Płocczanie w Orlen Arenie zmierzą się z Pabiks IMPACT Pabianice. Początek meczu 12 lutego o godz. 14:00.

Druga połowa trwającego tygodnia to zdecydowanie emocjonujący czas dla każdego kibica płockiej Wisły. Najpierw w czwartek do gry wrócą zawodnicy pierwszej drużyny, którzy w pierwszym spotkaniu na własnym terenie w tym roku podejmą Torus Wybrzeże Gdańsk, a następnie w sobotę nasz II zespół zmierzy się z Pabiks IMPACT Pabianice. Na oba mecze zapraszamy do Orlen Areny!

Ostatnio lepszy Pabiks

Poprzednim razem płocczanie z drużyną Pabiksu spotkali się we wrześniu. Mecz w Pabianicach rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych minutach wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Premierowe trafienie dla Nafciarzy, w 5 min., zdobył wtedy Marcel Niedzielski, a cała pierwsza część gry przebiegła pod znakiem remisu. Wiślacy pierwszy raz osiągnęli przewagę w 17 min., gdy do bramki gości wcelował Szymon Dzierbicki, jednak rywale szybko wyrównali wynik na 9:9. Najwyżej prowadziliśmy trzema trafieniami, zaś Pabiks dwoma, a na przerwę zawodnicy zeszli przy rezultacie 16:16.

Początek drugiej część spotkania wyglądał podobnie, jednak to gospodarze w 40 min. zaczęli przeważać i do końca meczu nie oddali nam już prowadzenia. Wynik wahał się od jednej do czterech bramek na korzyść Pabiksu, a ostatecznie wygrali oni dwoma trafieniami. Rezultat spotkania na 33:31 ustanowił Dominik Mierzwicki. Wśród płocczan najlepszymi strzelcami tego pojedynku zostali: Oliwier Kamiński oraz Jakub Goleniewski, którzy zdobyli po siedem bramek, natomiast jeśli chodzi o gospodarzy najlepiej spisali się: Mariusz Kuśmierczyk (9 trafień) i Damian Skowroński (7 trafień).

Dwa miejsca, dziewięć punktów

Zawodnicy płockiej Wisły mają za sobą jedenaście spotkań, natomiast Pabiks IMPACT Pabianice dziesięć (jest to wynikiem wycofanych drużyn). W tabeli I Ligi od naszych przyszłych rywali dzielą nas dwa miejsca i dziewięć punktów.


Gracze Pabiksu pierwszą oraz drugą część sezonu zaczęli od pauzowania, mieli się oni zmierzyć z KS Uniwersytetem Radom, jednak drużyna wycofała się rozgrywek. W efekcie to mecz z ORLEN Wisłą był dla nich pierwszym i, jak wspominaliśmy, w drugiej kolejce team z Pabianic odnotował wygraną. Następnie przegrali oni z AZS-em UW Warszawa, jednak nie była to wysoka porażka (30:29). Kolejne cztery mecze przyniosły naszym przyszłym rywalom zwycięstwa, a najwyższą wygraną była ta z SPR-em ROKiS Radzymin (38:27). W ósmej kolejce Pabiks IMPACT Pabianice musiał uznać wyższość GROT Anilany Łódź (30:28), natomiast w dziesiątej SCKS-u Jurand Ciechanów (28:23). Należy również wspomnieć, że w klasyfikacji strzelców I Ligi grupy C pierwsze miejsce zajmuje właśnie zawodnik z Pabianic – Mariusz Kuśmierczyk, w dziesięciu meczach zdobył on 77 bramek.

Bądźcie z nami – 12 lutego 2022 (sobota), godzina 14:00, Orlen Arena!