W sobotę o godzinie 14:00 w Orlen Arenie druga drużyna ORLEN Wisły Płock zmierzy się z liderem 1 Ligi grupy C. Do Płocka zawita GROT Anilana Łódź. Spotkanie odbędzie się w oprawie wspierającej Ukrainę, zapraszamy na trybuny!

Bolesna przegrana

To czwarte spotkanie młodych Nafciarzy w tym roku. Pierwsze dwa mecze zakończyły się przegraną ORLEN Wisły Płock, zaś tydzień temu z Radzymina Wiślakom udało się przywieźć trzy punkty. Teraz na drodze płocczan stanie lider tabeli I Ligi grupy C – GROT Anilana Łódź. Ostatnio zespoły z Płocka i Łodzi spotkały się w piątej kolejce. Nafciarze w mecz weszli dobrze – po trzech minutach i bramkach Juliana Dymka oraz Igora Helwaka prowadzili 2:0. Następnie drużyny wymieniły się trafieniami, a tablica wyników przedstawiała rezultat 1:3. Mogło się wydawać, że Wiślacy zmierzają w dobrym kierunku, jednak gospodarze zdobyli aż sześć bramek z rzędu i tym samym zmienili wynik na 7:3. W kolejnych minutach żadna ze stron nie przeważała w szczególny sposób. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry Anilana zaliczyła jeszcze jedną serie rzutów, tym razem jednak o połowę mniejszą. Gracze z Łodzi zdobyli trzy bramki z rzędu, a płocczanie odpowiedzieli dwoma. Ostatecznie do przerwy gospodarze wygrywali 20:12.

Druga połowa nie przyniosła poprawy w grze ORLEN Wisły II Płock. Nasi rywale stale zdobywali po parę bramek z rzędu, natomiast Nafciarze dorzucali co jakiś czas po jednym trafieniu. W efekcie, Anilana zwiększała swoją przewagę, a Wiślacy nie byli w stanie odrabiać strat. Po 37 min. płocczanie przegrywali już dziesięcioma bramkami, zaś prowadzenie łodzian systematycznie wzrastało.  Mimo interwencji szkoleniowca płockiej Wisły, mecz zawodnicy nie byli w stanie poprawić swojej gry i musieli uznać wyższość GROT Anilany Łódź. Końcowy wynik spotkania na 43:27 ustanowił, grający w niebiesko-biało-niebieskich barwach z numerem 23 – Dominik Mierzwicki.

Strzelcy ORLEN Wisły Płock: Helwak 6, Kamiński 4, Dymek 4, Goleniewski 3, Mierzwicki 3, Siedlecki 2, Babecki 1, Dzierbicki 1, Ossowski 1, Zalewski 1, Załęski 1.

Prawie nieomylny lider

GROT Anilana Łódź ma na swoim koncie 33 punkty po dwunastu rozegranych meczach. ORLEN Wisła Płock natomiast rozegrała jedno spotkanie więcej i posiada ponad połowę punktów mniej – piętnaście. Łodzianie otwierają tabelę I Ligi grupy C – zajmują pierwsze miejsce i do tej pory przegrali tylko jedno spotkanie, zaś Nafciarze po pięciu zwycięstwach oraz ośmiu porażkach uplasowali się na siódmej pozycji. Za Anilaną umiejscowił się AZS UW Warszawa, jednak zespół ze stolicy rozegrał o dwa mecze mniej i traci do lidera cztery punkty.

O dziwo, Anilana sezon zaczęła od niepowodzenia. W pierwszym meczu drużyna z Łodzi uległa SCKS Jurandowi Ciechanów, przy wyniku 29:31 (14:13). Jak się później okazało, były to „złe dobrego początki”, ponieważ z każdego następnego spotkania GROT Anilana Łódź wyszła zwycięsko, wygrywając przeważnie sporą ilością bramek. Nasi przyszli rywale najwyżej pokonali KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – dziewiętnastoma trafieniami (35:16). Najmniejsza wygrana łodzian miała miejsce w pierwszej kolejce, po przerwie w rozgrywkach. Było to rewanżowe spotkanie z ekipą z Ciechanowa i tym razem to Anilana pokonała Jurand (27:26).

Kibice, widzimy się w Orlen Arenie! 5 marca – sobota – 14:00.