W ramach meczu 25. serii ORLEN Wisła II Płock podejmowała przed własną publicznością KKS Włókniarz Konstantynów. Wtorkowe spotkanie I Ligi w grupie C padło łupem młodych Nafciarzy, którzy pewnie pokonali rywali z województwa łódzkiego – 30:23.

We wtorek – 2 kwietnia o godzinie 19:30 ORLEN Wisła II Płock rozegrała mecz 25. kolejki w ramach zmagań I Ligi w grupie C. Młodzi Nafciarze zmierzyli się w płockiej hali z zespołem KKS Włókniarz Konstantynów. Podopieczni trenera Michała Skórskiego dopisali na swoje konto kolejne zwycięstwo z pełną pulą punktów, pokonując pewnie rywala z województwa łódzkiego – 30:23. We wtorkowej rywalizacji najwięcej bramek w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich rzucili skrzydłowy – Jakub Wielgucki oraz rozgrywający – Mikita Baranau, którzy zdobywali po 4 gole. Dzięki triumfowi nad Włókniarzem ORLEN Wisła II Płock plasuje się aktualnie na 5. miejscu w tabeli I Ligi w grupie C.

Początek pierwszej połowy wyglądał u nas niemrawo zarówno w ataku, jak i w obronie. Brakowało nam skuteczności i dobrej pracy w defensywie. Po wzięciu czasu przez naszego trenera gra zaczęła wyglądać o wiele lepiej i zeszliśmy na przerwę, dając rzucić przeciwnikom jedynie osiem bramek. Druga połowa przez większość czasu wyglądała dobrze, ale na ostatnie pięć minut zmęczenie dało o sobie znać i zgubiliśmy kilka piłek, jednakże ostatecznie wygraliśmy różnicą 7 bramek. Jest lekki niedosyt, ponieważ mogliśmy dopisać kilka punktów więcej i przy okazji dać rzucić mniej naszym przeciwnikom, ale nie martwimy się i myślimy już nad następnym spotkaniem z Piotrkowianinem. – skomentował Gabriel Bartnicki, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Spotkanie 22. serii ORLEN Wisła II Płock rozegra na wyjeździe w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 18:00. Młodzi Nafciarze stawią czoła zespołowi MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Do boju Nafciarze!

ORLEN Wisła II Płock (15:8) 30:23 KKS Włókniarz Konstantynów

ORLEN Wisła II Płock: Sobiecki, Trzciński – Przykłota 2, Kępczyński 3, Szostak 3, Janiszewski 2, Kruk 3, Baranau 4, Niedzielski, Wielgucki 4, Owsik 2, Piórkowski 2, Wojno 1, Bartnicki 3, Ziółkowski, Savytskyi 1.

KKS Włókniarz Konstantynów: Sikora, Walczak – Borsiak, Yanushkevich 1, Lux, Wasiak 3, Kubiak 2, Borsiak 3, Szewczyk 8, Wrona 2, Kaźmierski 2, Samulczyk 2.