W sobotę – 27 kwietnia zespół pod kierownictwem Michała Skórskiego rozgrywał wyjazdowe spotkanie z AZS UW Warszawą. W meczu 24. serii lepsi byli gospodarze, którzy wygrali z płocczanami 38:25.

Tydzień po rywalizacji z wiceliderem z Pabianic ORLEN Wisła II udała się do stolicy, aby tam rozegrać wyjazdowe spotkanie w ramach 24. serii I Ligi w grupie C. W sobotę wieczorem płocczanie stanęli do walki z trzecią drużyną w stawce – AZS UW Warszawa. Po gwizdku końcowym ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy pokonali płocczan różnicą 13 trafień – 38:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród podopiecznych trenera Michała Skórskiego był tego dnia rozgrywający – Mikita Baranau, który na konto Niebiesko-Biało-Niebieskich dopisał w sumie 8 bramek. Po rozegraniu wszystkich meczów I Ligi w grupie C ORLEN Wisła II Płock oficjalnie zakończy rywalizację na 6. miejscu w stawce z dorobkiem 42 punktów łącznie.

Myślę, że nie był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Początek tego spotkania był wyrównany i do 5. minuty remisowaliśmy z drużyną z Warszawy, lecz po upływie kolejnych pięciu minut nasza gra w ataku, jak i w obronie nie funkcjonowała, tak jak powinna – popełnialiśmy proste błędy i już w 10. minucie zespół UW prowadził 10:5. Do końca pierwszej połowy niestety nie udało się poprawić naszej gry, co w 30. minucie dało warszawiakom wynik 22:13. W drugiej połowie nasza gra dalej nie wyglądała najlepiej. Drużyna z Warszawy wykorzystała nasze proste błędy i w 45. minucie wygrywali już różnicą 11 bramek, a wynik odzwierciedlał naszą grę przez cały mecz i ostatecznie przegraliśmy 38:25. Mimo naszej słabej postawy walczyliśmy do samego końca. Po meczu byliśmy na siebie bardzo źli, ponieważ był to ostatni pojedynek w tym sezonie, a my nie pokazaliśmy pełni swoich umiejętności. – skomentował Oliwier Błaszczak, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

AZS UW Warszawa (22:13) 38:25 ORLEN Wisła II Płock

ORLEN Wisła II Płock: Rutkowski, Sobiecki – Przykłota 1, Piwowarczyk 1, Kępczyński 4, Pszczółkowski 1, Szostak 1, Kruk 1, Baranau 8, Kujawa, Wielgucki 4, Wojno, Bartnicki, Ziółkowski, Piechowski 1. Błaszczak 3.

AZS UW Warszawa: Dybczyński, Lender, Wierzbiński – Oksiński 5, Wasilewski 3, Kucia 5, Przybysz 2, Tokarski, Nowopolski 4, Filipowicz 6, Bykowski 2, Zawadzki 2, Wawszczak 3, Kuć 2, Targoński 4.