Spotkanie 14. kolejki I Ligi grupy C ORLEN Wisła II Płock rozegra na wyjeździe. Płocczanie udadzą się do Radzymina, gdzie zmierzą się z tamtejszym SPR-em ROKiS Radzymin. Początek meczu 26 lutego o godzinie 14:00.

Pechowa końcówka

Ostatnim razem ORLEN Wisła II Płock spotkała się z SPR-em ROKiS Radzymin w trzeciej kolejce ligowych rozgrywek. Podczas meczu w Płocku, pierwsza bramka padła dopiero w 4. min., a należała ona do Michała Załęskiego i to Nafciarze jako pierwsi objęli prowadzenie. Płocczanom udało się doprowadzić do wyniku 3:1, jednak przyjezdni szybko wyrównali rezultat, a następnie odebrali Wiślakom przewagę. Gracze z Radzymina prowadzili maksymalnie czterema trafieniami – w 22. min. tablica wyników wskazywała rezultat 7:11. Przed przerwą zawodnicy ORLEN Wisły II Płock dołożyli pięć bramek z rzędu i ostatecznie do szatni zeszli, prowadząc 13:12. Autorami trafień byli: Michał Załęski, Igor Helwak, Szymon Dzierbicki, Filip Błaszczak oraz Dominik Mierzwicki.

Po powrocie na boisko wynik otworzyli goście, którzy zdobyli dwie bramki i tym samym odebrali Nafciarzom prowadzenie. Płocczanie natomiast zaliczyli mały przestój w odnotowywaniu trafień i pierwszą bramkę w drugiej połowie rzucili dopiero w 37. min. Dzięki trzem celnym rzutom, udało im się odzyskać przewagę. Wydawało się, że sytuacja ORLEN Wisły II Płock jest stabilna, od powrotu do prowadzenia aż do 56. min. stale wygrywali oni 3-4 bramkami. Niestety w końcówce meczu powtórzył się scenariusz z pierwszej części gry, ale tym razem to goście zdobyli cztery trafienia z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25:26 i nasi rywale zabrali komplet punktów do Radzymina.

Punkty na korzyść Nafciarzy

Druga część sezonu dla młodych Nafciarzy nie rozpoczęła się dobrze, najpierw ulegli SMS ZPRP I Płock w „Derbach Płocka” (24:31), a następnie w Orlen Arenie musieli uznać wyższość PABIKS-u Impact Pabianice (25:28). Obecnie w tabeli I Ligi grupy C płocczanie znajdują się na siódmym miejscu, zaś drużyna z Radzymina na ósmym. Przyszłych rywali dzieli jeden punkt różnicy, ale należy tu wspomnieć, że ORLEN Wisła II Płock rozegrał o jeden mecz więcej niż team z Radzymina.

W pierwszym meczu sezonu 2021/2022 SPR ROKiS Radzymin zmierzył się z KKS-em Włókniarz Konstantynów Łódzki i przegrał to spotkanie przy wyniku 25:21. Następnie radzyminianie wygrali z Nafciarzami, a kolejno odnieśli bardzo bolesną porażkę. Przed własną publicznością ROKiS przegrał z AZS-em UW Warszawa różnicą aż dwudziestu bramek (28:48). Po spotkaniu z drużyną ze stolicy, nasi przyszli rywale ulegli Enea Orlętom Zwoleń, tym razem również nie był to mała przegrana – wynik zatrzymał się na 38:25 na korzyść Zwolenia. Jeśli chodzi o wygrane mecze, udało im się pokonać płocki SMS (32:31), ale w dalszej części rozgrywek również trafiały im się wysokie przegrane, jak ta z GROT-em Anilana Łódź (25:37). Pierwszą rundę SPR ROKiS Radzymin zakończył meczem z SCKS Jurandem Ciechanów, któremu uległ 26:32. Druga część sezonu dla naszych przyszłych przeciwników rozpoczęła się lepiej niż pierwsza – na rozpoczęcie tegorocznych rozgrywek pokonali KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 31:18. W 13. kolejce drużyna z Radzymina pauzowała z powodu wycofania się KS Uniwersytetu Radom.

Naprzód Nafciarze!