ORLEN Wisła II Płock, przed własną publicznością, zagra z drugą siłą I Ligi, grupy C! Do Orlen Areny przyjedzie Enea Orlęta Zwoleń, którą Nafciarze podejmą w szóstej kolejce ligowych zmagań. Początek spotkania w sobotę – 5 listopada o godz. 20:00!

Walka trwa!

Po wyjeździe do Sierpca i wysokiej wygranej z tamtejszym MKS Mazurem 40:28, ORLEN Wisła II Płock podejmie drugą najlepszą drużynę w swojej grupie – Eneę Orlęta Zwoleń. Płocczanie, w Orlen Arenie, rozegrają szóstą kolejkę I Ligi grupy C, która będzie dla nich drugim meczem sezonu 22/23 przed własną publicznością. Początek pojedynku w sobotę – 5 listopada o godz. 20:00!

Młodzi Nafciarze mają obecnie na swoim koncie trzy wygrane oraz dwie porażki i utrzymują się w czubie tabeli, zaraz za podium. Czwarte miejsce zawdzięczają dziewięciu punktom oraz różnicy bramkowej na poziomie 22 trafień. To właśnie dzięki lepszemu bilansowi wyprzedzają KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, który również uzbierał dziewięć punktów, lecz posiada jedynie 4 trafienia „na plusie”. Przed płocką Wisłą uplasował się natomiast AZS UW Warszawa, także z dziewięcioma punktami i o jedną bramkę lepszym bilansem. W przyszłym pojedynku ORLEN Wisła II Płock zawalczy o kolejne punkty i umocnienie swojej pozycji lub jej podwyższenie.

Wicelider

Przed ORLEN Wisłą II Płock naprawdę trudne zadanie – tym razem o wygraną zawalczą z wiceliderem swojej grupy – Eneą Orlęta Zwoleń, która do tej pory nie dała się pokonać żadnemu z przeciwników. Orlęta rozpoczęły zmagania w sezonie 2022/2023 od wyjazdowej rywalizacji z MKS Mazurem Sierpc i już do przerwy znacznie zdominowały swoich oponentów 6:18, zaś ostatecznie zwyciężyli 17:28.  Następnie wywieźli komplet punktów z Warszawy, gdzie wyraźnie pokonali KS AZS AWF 34:24 (16:12), a później po raz pierwszy zagrali domowy mecz, w którym podjęli SMS ZPRP I Płock. Pojedynek był wyrównany – po pierwszych trzydziestu minutach gospodarze prowadzili jedną bramką, natomiast spotkanie zakończyli wygraną 33:30. W czwartej kolejce I Ligi, na drodze Enei, stanęła KS Warszawianka Warszawa, ale i ona nie dała rady szczypiornistom ze Zwolenia, którym uległa 16:30 (8:13). Ostatnim razem, przyszli przeciwnicy ORLEN Wisły II Płock gościli u siebie SPR Pabiks Impact Pabianice i ograli przyjezdnych 39:31 (20:12).

Po pięciu zwycięstwach, drużyna Enea Orlęta Zwoleń posiada piętnaście punktów, czyli tyle samo, co lider grupy – SCKS Jurand Ciechanów. Ciechanowianie zdobyli jednak więcej bramek i stracili mniej trafień, dzięki czemu ich bilans bramkowy jest o 10 wyższy. Najlepszym strzelcem Orląt jest natomiast Mateusz Seroka, który w czterech meczach zanotował 28 celnych rzutów, a w klasyfikacji całej grupy C znajduje się na siódmym miejscu. Do najlepszej trójki zespołu ze Zwolenia załapali się jeszcze – Tymon Kamiński (22 bramki/ 4 mecze) oraz Eryk Figura (21 bramek/ 5 meczów).

Orlęta dwa razy lepsze

Orlęta zakończyły rozgrywki 2021/2022 na drugim miejscu z 52 punktami, zaś Nafciarze z 21, na ósmej lokacie. W minionym sezonie ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z Eneą Orlęta Zwoleń w ostatnim meczu przed przerwą, a także w swoim ostatnim domowym pojedynku sezonu. Pierwsze starcie miało miejsce w Zwoleniu i po słabej końcówce pierwszej połowy, wynik „do szatni” przemawiał na korzyść gospodarzy – 16:12. Po przerwie, miejscowi stale powiększali swoją przewagę i w efekcie zatrzymali punkty w domu, pokonując Nafciarzy 36:26. W Płocku, od pierwszych minut, oglądaliśmy wyrównany mecz, co potwierdzał wynik pierwszej połowy – 12:12. W drugiej połowie oba zespoły mierzyły się z nieskutecznością rzutów, jednak w końcówce to Orlęta dorzuciły kilka bramek i finalnie zwyciężyli 26:23.

Przyjdźcie dopingować Młodych Nafciarzy w walce o kolejne ligowe punkty!

Sobota – 5 listopada, godz. 20:00, Orlen Arena – do zobaczenia!