W piątkowy wieczór Młodzi Nafciarze rozegrali w Płocku w roli gościa podejmując drużynę SMS ZPRP I Płock. Zespół pod dowództwem trenera Michała Skórskiego mimo walecznej postawy do ostatniego gwizdka ostatecznie uległ rywalowi z miejscowego podwórka 23:26.

W piątek – 13 października o godzinie 19:00 ORLEN Wisła II Płock rozegrała spotkanie 5. rundy zmagań w ramach I Ligi w grupie C. Przeciwnikiem młodych Nafciarzy był zespół SMS ZPRP I Płock. Po niezwykle zaciętym meczu i walce do ostatnich minut drużyna prowadzona przez szkoleniowca Michała Skórskiego musiała uznać wyższość rywala przegrywając spotkanie 23:26. Wśród Niebiesko-biało-niebieskich najlepiej zaprezentował się skrzydłowy Jakub Wielgucki, który mecz zakończył z 10-bramkowym dorobkiem. Po 5 rozegranych kolejkach Wiślacy zajmują 8. miejsce w tabeli w grupie C z 3 punktami na swoim koncie.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak przez naszą nieskuteczność w ataku SMS wyszedł na prowadzenie i gospodarze utrzymali przewagę już do samego końca. Dużą zasługę w wygranym spotkaniu miał dobrze dysponowany tego dnia bramkarz SMS – Paweł Krawczyk, który odnotował wiele udanych interwencji. Jeśli chodzi o nas to dobrze zagraliśmy w obronie, natomiast jak już wcześniej wspomniałem, zawiodły straty w ataku. W kolejnych zawodach musimy bardziej skoncentrować się na tym elemencie gry. Chciałbym pogratulować zwycięstwa SMS-owi. Było mi bardzo miło wrócić do tej hali jako absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mam nadzieję, że następne pojedynki w naszym wykonaniu będą coraz lepsze i przyniosą korzyści punktowe. – skomentował Mateusz Janiszewski, rozgrywający ORLEN Wisły II Płock.

Nadchodzące spotkanie 6. serii rywalizacji w I Lidze ORLEN Wisła II Płock rozegra we własnej hali dnia 23 października o godzinie 20:15. Nafciarze zmierzą się z drużyną KS AZS AWF Warszawa.

Zapraszamy do ORLEN Areny! Pomóżmy dopingiem Nafciarzom w walce o zwycięstwo i kolejne punkty! Nie może Was zabraknąć!

SMS ZPRP I Płock (11:8) 23:20 ORLEN Wisła II Płock  

ORLEN Wisła II Płock: Kwasiborski, Sobiecki – Przykłota 1, Piwowarczyk 1, Kępczyński, Marchewka 1, Janiszewski 2, Kruk 2, Baranau, Wojno, Wielgucki 10, Owsik 2, Piórkowski 1, Bartnicki, Ziółkowski, Szydlik.

SMS ZPRP I Płock: Krawczyk 1 – Trossowski 3, Czajkowski 2, Makowski 1, Semik 1, Bielko 1, Ciołek, Duszak 5, Florkiewicz 4, Semeniuk, Stawicki 3, Wawrzyński 2, Wojnowski.