Po trzech wyjazdach, nareszcie przyszedł czas na starcie młodych Nafciarzy w Orlen Arenie! ORLEN Wisła II Płock, w czwartej kolejce I Ligi, podejmie AZS UW Warszawa. Początek spotkania w sobotę – 22 października o godz. 15:00 – zapraszamy na trybuny!

Po raz pierwszy u siebie!

ORLEN Wisła II Płock rozpoczęła sezon 2022/2023 od trzech spotkań na wyjeździe. Na pierwszy mecz, Młodzi Nafciarze udali się do Ostrołęki i pokonali tamtejszą „Trójkę” 34:25, następnie na drodze płocczan stanął SCKS Jurand Ciechanów, lecz tym razem ulegli oni gospodarzom 29:34. W ostatnim ligowym pojedynku, ORLEN Wisła Płock zmierzyła się z SPR-em Rokis Radzymin i wróciła do Płocka z kompletem punktów, pokonując miejscowych 36:23. Teraz przyszła pora na powrót do Orlen Areny i domowe spotkanie z zespołem AZS UW Warszawa, z którym Wiślacy zagrają w sobotę – 22 października o godz. 15:00.

Sąsiedzi minimalnie lepsi

AZS UW Warszawa, tak jak Nafciarze, ma za sobą trzy mecze. Warszawiacy zainaugurowali obecne rozgrywki spotkaniem z drugą płocką drużyną – SMS ZPRP I Płock i po tym meczu zapisali na swoim koncie pierwsze punkty, pokonując SMS 32:24 (16:12). Kolejno przyszło im rywalizować z KS Warszawianką Warszawa, z którą zwyciężyli 30:19 (14:12). W ostatnim meczu, przyszli rywale ORLEN Wisły II Płock, zmierzyli się SPR-em PABIKS Impact Pabianice i po raz pierwszy w sezonie 2022/2023 musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Już do przerwy goście z Pabianic prowadzili 12:10, a w drugiej połowie gospodarzom udało się wyrównać rezultat i następnie wyjść na prowadzenie 23:21. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy zdobyli jeszcze trzy bramki i ostatecznie pokonali warszawiaków 24:23.

Obecnie ORLEN Wisła II Płock i AZS UW Warszawa sąsiaduję ze sobą w tabeli – Nafciarze zajmują czwarte miejsce, zaś AZS trzecie. Oba zespoły zanotowały po dwie wygrane i jedną porażkę, w wyniku czego mają po sześć punktów. O wyższej lokacie teamu ze stolicy decyduje minimalnie wyższy bilans bramkowy, na poziomie 18 bramek, natomiast bilans płocczan wynosi 17.

Zbliża się mecz z AZS-em UW Warszawa – wymagającym rywalem z ambicjami, więc od pierwszej minuty musimy być skoncentrowani na walce i zwycięstwie. Jest to dla nas wyjątkowe spotkanie, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie zagramy u siebie! Zapraszam wszystkich kibiców na halę, a my obiecujemy, że damy z siebie wszystko, żeby punkty zostały w Płocku! – powiedział Marcel Niedzielski – rozgrywający ORLEN Wisły II Płock i najlepszy strzelec w I Lidze, w grupie C.

Miejsce na podium

Ostatni sezon, warszawiacy zakończyli na podium I Ligi grupy C, w której zajęli trzecie miejsce, przy 44 puntach. ORLEN Wisła II Płock, z 21 punktami na koncie, uplasowała się natomiast na ósmej pozycji. Drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie i oba mecze zwyciężyła AZS UW Warszawa – w Płocku, po remisowej pierwszej połowie (20:20), Nafciarze ulegli gościom ze stolicy 34:37. Drugie spotkanie odbyło się w Warszawie, a po pierwszych trzydziestu minutach wygrywali Wiślacy (14:13), jednak ostatecznie to gospodarze cieszyli się wygraną, przy wyniku 28:22.

Kibice! Koniecznie przyjdźcie w sobotę do Orlen Areny i kibicujcie młodym Nafciarzom w ich pierwszym domowym pojedynku!

Sobota – 22 października, godz. 15:00, Orlen Arena – do zobaczenia!